Skocz do zawartości

Wyprzedaż okularów


Mirek_D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ wreszcie dorobiłem się walizki naglerów to moje poprzednie okulary mogą pójść w inne ręce.

 

1.Wide Scan Type III 16mm 84*

Te okulary nie są znane w Polsce więc napisze więcej. Jest to japończyk kupiony w Kendrick Astro instruments kilka lat temu w okresie gdy szukałem szerokokątnych okularów ale jeszcze nie było mnie stać na Naglery. Kosztował 930zł do dziś mam fakturę i dokumenty celne.

Pole rzeczywiście wielkie. Wiele lat przepracował a moimi teleskopami w tym z całą serią Taurusów.

Najlepiej sprawdza się w sprzętach ciemniejszych F/8 i powyżej wtedy ostry aż do brzegów.

Wymaga około 1mm backfocusa.

Stan bardzo dobry, optyka też. Jedynie drobne ryski na tulejce od śrubki kontrującej.

Zatyczki, pudełko.

Cena 300zl.

 

 

2. Antares W70 5.7mm

Stan obudowy -dobry - normalne ślady używania na tulejce.

Optyka -bardzo dobry.

Zatyczki, pudełko.

Cena 180zł

 

3.Soligor HP-Zoom 8-24mm LER

Jest to jeden z pierwszych zoomów Soligora jakie pojawiły się w Polsce kilka lat temu.

Zmiana powiększenia płynna bez click stopu.

Charakteryzuje się solidną budową. Zaraz na początku miał przygodę kiedy razem z teleskopem przewrócił się na kamienistej plaży. Myślałem, że nic z niego nie zostało - ale okular wyszedł z wypadku bez szwanku. Pozostała mała szczerba na aluminiowej obudowie. Potem służył mi przez wiele lat.

Nestety po posmakowaniu Naglerków jego pole przestało mi wystarczać.

Okular ma standardowe pole 42*-60*.

 

Stan obudowy - dobry - normalne ślady używania na tulejce. Jedna szczerba na obudowie.

Stan mechaniki - dobry.

Optyka -bardzo dobry.

Zatyczki, pudełko.

Cena 300zł

 

4. Orion Lantan 2.3 mm

Typowy okular planetarny do krótkoogniskowych refraktorów np ED80.

Bardzo dobry optycznie - używałem go często do testowania optyki w posiadanych różnych teleskopach.

Po przesiadce na większe teleskopy stracił u mnie zastosowanie.

Uwaga małe pole ok 45*

Stan obudowy - dobry - normalne ślady używania na tulejce.

Optyka - bardzo dobry.

Zatyczki, pudełko.

Cena 180zł

 

5. Soczewka barlowa 2x 1,25 cala achromatyczna.

Ma dorobioną tulejkę pozwalającą zwiększyć krotność do 3x.

Cena - oddam za koszty przesyłki. U mnie się marnuje.

 

Pozdrawiam

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Ponieważ przyszły jednocześnie 3 zgłoszenia po soczewkę, a chciałbym ją oddać komuś kto naprawdę z niej skorzysta. To proszę chetnych o przysłanie mi na priva, krótkiego uzasadnienia dlaczego powinni ja otrzymać.

Czekam na listy do jutra do 18:00 wtedy podejmę decyzję.

Niestety soczewka jest tylko jedna.

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.