Skocz do zawartości

Montaż CG-4 Celestron ze stalowym tripodem 1,75"


enkoder

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaję świetny montaż paralaktyczny CG-4 f-my Celestron, kupiony tydzień temu w komplecie z Omni XLT 150.

Montaż rozpakowany i złożony tylko na potrzeby zrobienia zdjęć, nigdy nie używany. (mam Oriona SVP, dlatego ten sprzedaję)

 

W komplecie jest wszystko jak ze sklepu, oryginalne kartony, instrukcja, zestaw kluczy i wkrętak.

Jedną, mniejszą przeciwwagę 1,8kg zostawiłem sobie, tak więc montaż jest tylko z tą większą 3,2kg.

 

Waga samego montażu - 9,53kg

Waga stalowego tripoda - 5,67kg

 

Montaż jest bardzo stabilny, ma łożyskowanie w obu osiach, mocowany na wytrzymałym i stabilnym statywie ze stali nierdzewnej z nogami średnicy 1,75", półką na akcesoria oraz wbudowaną poziomicą.

Dodam jeszcze, że taki sam tripod jest w moim Orionie SVP, wytrzymałe bydlę. :szczerbaty:

Dokładnie taki jest w zestawie z CG-4 KLIK

 

Cena do negocjacji - 750zł

 

Wspomnę jeszcze, że podobny do niego EQ3-2 kosztuje w tej chwili około 600zł ale w zestawie ma statyw aluminiowy, który i tak najczęściej jest do wymiany.

 

Zdjęcia:

 

cg41yh3.th.jpg

cg42hr5.th.jpg

cg43hw9.th.jpg

cg44wi0.th.jpg

cg45ph4.th.jpg

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie podają że jest łożyskowany w obu osiach (nie mam na myśli zwykłych tulejek + podkładki z tworzywa) ?

 

TUTAJ i TUTAJ

 

Tym bardziej, że na stronie producenta napisane jest:

...with our new Omni CG-4 heavy-duty German Equatorial mount... to jest nowość Celestrona i mont jest też nowy, inny niż wcześniejsze CG-4. Dodatkowo:

...Ball bearings in both axis of the mount for smooth performance...

 

wierzcie mi, w porównaniu do SW EQ3-2, ten to kolos przy nim :szczerbaty:

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.