Skocz do zawartości

RATUNKU, driver do Nikona


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Nikon D100, Windows XP Pro SP2

Nie mogę zainstalować drivera.

 

Jeśli instaluję EXE - komunikat o zainstaliwaniu OK i prośba o restart.

Po restarcie - dołączam aparat - znaleziono nowe urządzenie USB.

Jeśli użyję dysku dołączonego do aparatu - gdzie są drivery - zaczyna się instalować i przerywa z błędem:

 

Brak niezbędnego wpisu w INF. Prawdopodobnie przyczyną jest że ta wersja jest przeznaczona dla Win95 albo nowszego (!????).

 

W sieci znajduję pliki EXE które instalują się bez błędu, tylko że nie obsługują połączenia przez USB, jak się dalej okazuje i jest w kółko to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nikon D100, Windows XP Pro SP2

Nie mogę zainstalować drivera.

 

Jeśli instaluję EXE - komunikat o zainstaliwaniu OK i prośba o restart.

Po restarcie - dołączam aparat - znaleziono nowe urządzenie USB.

Jeśli użyję dysku dołączonego do aparatu - gdzie są drivery - zaczyna się instalować i przerywa z błędem:

 

Brak niezbędnego wpisu w INF. Prawdopodobnie przyczyną jest że ta wersja jest przeznaczona dla Win95 albo nowszego (!????).

 

W sieci znajduję pliki EXE które instalują się bez błędu, tylko że nie obsługują połączenia przez USB, jak się dalej okazuje i jest w kółko to samo.

 

 

http://nikoneurope-pl.custhelp.com/cgi-bin...amp;p_topview=1

 

Czytaj dokładnie instrukcje instalacji, nikon pod tym względem jest bardzo wredny :) Jak po zainstalowaniu wyskoczy okno poszukiwania sterowników kliknij zainstaluj automatycznie. A nie pisz tylko, że nie jest to sterownik do Windows XP bo sprawdziłem to :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po zainstalowaniu wyskoczy okno poszukiwania sterowników kliknij zainstaluj automatycznie. A nie pisz tylko, że nie jest to sterownik do Windows XP bo sprawdziłem to :Salut:

Problem tkwił w komputerze, nie w sofcie!

Akurat mi się komputer skopcił, dokładniej - zasilacz. Włożyłem do tej samej obudowy nową płytę główną, nowy procesor, nową pamięc, nowy HDD, i oczywiście nowy zasilacz. No i ... grafika zaczęła się wiesza jak głupia (Nvidia zintegrowana z chipsetem). W końcu dodalem jeszcze nową kartę graficzną ATI i z Nikonem od razu wszystko gra (Winda stanęła od nowa), nawet z tym starym sterownikie3m z płyty od aparatu. Tylko literkę Ć małe straciłem, o czym gdzie indziej.

Nie wiem na pewno, czy problem był z płytą główną czy z Windows.

Aha, gdy pisałem do serwisu Nikona - odpisali mi z jakimś linkiem do programu obsługi/konwersji, którego już nie ma na stronie głównej. Program był fajny, ale link przepadł po awarii kompa. Na razie więc zainstalowałem (oprócz Nikon View) - Capture NX i jestem nim naprawdę oczarowany. Możliwości edycyjne podobne jak w Paintszopie, a jaki prosty w obsłudze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwił w komputerze, nie w sofcie!

Akurat mi się komputer skopcił, dokładniej - zasilacz. Włożyłem do tej samej obudowy nową płytę główną, nowy procesor, nową pamięc, nowy HDD, i oczywiście nowy zasilacz. No i ... grafika zaczęła się wiesza jak głupia (Nvidia zintegrowana z chipsetem). W końcu dodalem jeszcze nową kartę graficzną ATI i z Nikonem od razu wszystko gra (Winda stanęła od nowa), nawet z tym starym sterownikie3m z płyty od aparatu. Tylko literkę Ć małe straciłem, o czym gdzie indziej.

Nie wiem na pewno, czy problem był z płytą główną czy z Windows.

Aha, gdy pisałem do serwisu Nikona - odpisali mi z jakimś linkiem do programu obsługi/konwersji, którego już nie ma na stronie głównej. Program był fajny, ale link przepadł po awarii kompa. Na razie więc zainstalowałem (oprócz Nikon View) - Capture NX i jestem nim naprawdę oczarowany. Możliwości edycyjne podobne jak w Paintszopie, a jaki prosty w obsłudze!

 

 

 

Rozwiązanie problemu literki ć jest prostrze niż myślisz!!! Są 2 sposoby na rozwiązanie tego problemu

 

1. Odinstalowanie aplikacji Ati control panel (catalist) i pozostawienia samego sterownika ekranu.

 

2. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikone w ati lub próba napisania literki "ć" wtedy wyskakuje okno właściwości ati catalist aplet klawisze dostępu wyłączenie klawiszy dostępu.

 

Nie mam teraz dostępnego kompa z grafiką ati po 14:00 zrobie scrieen-y i zapodam je na forum :)

Edytowane przez TomaszTech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.