Skocz do zawartości

Brak mi jakichś komponentów?


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu Windows XP na puściutkim dysku i "normalnym" skonfigurowaniu internetu (Java, Mozilla Firefox) nie mogę w postach używac żadnych atrybutów tekstu, wstawia linków, wstawiac emotików.

 

Po zainstalowaniu sterownika karty graficznej straciłem literkę Ć (małe), - skrót Alt-Ctrl-C wywołuje właściwości ekranu.

Udało mi się wyłączyc ten skrót {Alt-Ctrl-C}, ale polskiego znaku "bezkrytycznego" nijak nie potrafię przywróciĆ.

 

Pytania wyglądają na ELEMENTARNE. Przepraszam, chyba zgłupiałem komputerowo w wyniku tego, co od dwu lat robię w pracy.

 

Pozdro - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Windows XP na puściutkim dysku i "normalnym" skonfigurowaniu internetu (Java, Mozilla Firefox) nie mogę w postach używac żadnych atrybutów tekstu, wstawia linków, wstawiac emotików.

 

Po zainstalowaniu sterownika karty graficznej straciłem literkę Ć (małe), - skrót Alt-Ctrl-C wywołuje właściwości ekranu.

Udało mi się wyłączyc ten skrót {Alt-Ctrl-C}, ale polskiego znaku "bezkrytycznego" nijak nie potrafię przywróciĆ.

 

Pytania wyglądają na ELEMENTARNE. Przepraszam, chyba zgłupiałem komputerowo w wyniku tego, co od dwu lat robię w pracy.

 

Pozdro - Miłek

Dla karty graficznej wyłącz klawisze skrótów (to jest znany problem) :D - i napisz, czy pomogło.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla karty graficznej wyłącz klawisze skrótów (to jest znany problem) :D - i napisz, czy pomogło.

Sam na to wpadłem. Tylko że po ustawieniu tego CATALYST mi się wiesza! I nowe ustawienie nie jest zapamiętane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla karty graficznej wyłącz klawisze skrótów (to jest znany problem) :D - i napisz, czy pomogło.

Nie pomogło!

Mam już wyłączone skróty klawiaturowe. Teraz Alt Ctrl C nie wywołuje żadnej akcji.

Prawy Alt+C też nie wywołuje żadnej akcji.

Wyłącznie polskiej klawiatury i ponowne włączenie nie pomaga.

Pewnie trzeba poszperac w rejestrze, ale, nie wiedziec czemu, jakoś się do tego nie palę.

Skończy się to ponownym zainstalowaniem ulubionego WordPerfecta i zdefiniowaniem klawiatury, ale czy to jest rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to literka "ć" powstaje również przez wciśnięcie prawego Alt + c

POWSTAWAŁA (przed zainstalowaniem Catalysta) przy włączonej klawiaturze programisty. Ale przestała powstawac, przecież o tym właśnie piszę!

 

Znam rozwiązanie skuteczne, ale niemiłe. Przełączyc się na klawiaturę maszynistki. Tylko już się od niej odzwyczaiłem, chociaż jestem "maszynistą" bezwzrokowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "ć".

Spróbuj czy działa kombinacja Alt+0230. To może nie jest idealne, ale ratuje sytuację przy rzadkim pisaniu tekstu.

Ja zmieniam skróty klawiszowe poprzez funkcję "Dostosuj klawiaturę". Niestety nie wiem, jak uzyskać "normalny" dostęp do tej funkcji. Ja mogę wejść do tego paskudztwa tylko przez Worda, po kolei przez Wstaw/Symbol/Klawisz skrótu. I zmiany w klawiszach skrótów rzekomo zapisywane są w pliku szablonu Worda normal.dot, ale widzę, że poza Wordem (np. w edycji postów) również działają. A więc muszą być zapisywane w rejestrze.

Nie wiem, czy takie rozwiązanie Tobie by pomogło, bo Catalyst pewnie i tak będzie robił swoje.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.