Skocz do zawartości

Wybór Aparatu


procjon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym prosić was o opinie, rady dotyczące kupna aparatu. Mam na oku Pentax K200D, Nikon D-80 i Canon Eos 400D. Najbarzdiej jestem przekonany do Canona.

 

Miałby to być aparat dość uniwersalny. Lubię fotografować przyrodę, różne krajobrazy, ale też musiałby sprawdzić się na wakacjach czy innych wyjazdach( budynki, ludzie). O astrofoto myśle tylko w dalekich planach bo nie mam innego potzrebnego sprzętu. Ale i tak domyślam się że wszystkie wystarczą do ustawienia na "B" i sfotografowania "łuków"; łysego czy jakiejś koniunkcji :D .

 

Który doradzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku Pentax K200D, Nikon D-80 i Canon Eos 400D.

 

Jak już wymieniłeś D80 i K200D, to dlaczego w Twoim "zestawieniu" znalazł się 400D? Może miało być 40D, bo to już bardziej pasuje do reszty wymienionych.

Ja bym celował w 30D lub 40D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wymieniłeś D80 i K200D, to dlaczego w Twoim "zestawieniu" znalazł się 400D? Może miało być 40D, bo to już bardziej pasuje do reszty wymienionych.

Ja bym celował w 30D lub 40D.

A ja w D80. To kawał porządnego (niezbyt zminiaturyzowanego) sprzętu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Body - "puszka" to niestety nie wszystko - z kupnem aparatu wiążą sie dalsze wydatki - zakup optyki i tym w zasadzie moim zdaniem trzeba sie kierować, dobre "szkiełko" np. kultowe tele 80-200/2,8 to wydatek około 3 tyś. to zależy właśnie od firmy - minoltowski "SSM-an" kosztuje używany około 4 tyś - nowy "sonowski to wydatek około 7 tyś., teraz tak zapomnij że potrzebny będzie jeden obiektyw co najmniej dwa - szeroki kąt i jakieś tele o przyzwoitym świetle, dołóż do tego lampę błyskową , statyw, "grypę", nie mówię że od razu ale pewnie za jakiś czas. Rada taka popatrz na ceny optyki do wymienionych "puszek" i zdecyduj, pozdrawiam, Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt to nie jedzenie - kupuje sie rzadko, więc jeśli zależy nam na jakości to kupujemy drogie bo tak jest taniej.

Ludzie ! Ja latami czekałem by kupić Sonara i Prakticę , a Wy zastanawiacie się co kupić przy takim wyborze. Kupujemy w zależności od zaangażowania i efektów jakich oczekujemy. Ciułamy kaske i kupujemy. Jak ja marzyłem żeby było drogie ale żeby leżało, a nie zanim coś zaoszczędziłem to było już niedostępne. Ale dla Was to czysta abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w D80. To kawał porządnego (niezbyt zminiaturyzowanego) sprzętu!

 

Cygnusie popieram Twój wywód!

 

Miałem okazję ostatnio trochę pobawić się tym aparatem i jestem pełem pozytywnych, a nawet entuzjastycznych doznań

 

Jeżeli ma to być aparat z przeznaczeniem uniwersalnym, to zdecydowanie z tej trójki polecam D80, to juz klasa półprofesjonalna w bardzo rozbudowaną funkcją ustawień manualnych, i co podkreślają użytkownicy, z bardzo przyjaznym softem.

Ten Nikon jest teraz sprzedawany w niezłej cenie w wersji z kitem nowej generacji 18 - 55 VR (ze stabilizacją) - na początek może to być ciekawa propozycja

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.