Jump to content

adams

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutral

About adams

 • Rank
  Antares
 • Birthday 02/02/1959

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.adamsb.hg.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Katowice
 • Zainteresowania
  krajobrazy, fotografowanie podczas wycieczek skuterowych
 • Sprzęt astronomiczny
  lornetka 20x60
  Mak 10
  C11

Recent Profile Visitors

531 profile views
 1. no właśnie 11 cali ... w sumie to producent powinien w obudowie umieszczać grzałkę.
 2. Dzięki za odpowiedzi. Moje pytanie wzięło się z tego, że nie widziałem rosy (fakt, że nie patrzyłem na obiektyw) w Planetarium Śl. (kiedyś tam pracowałem i kilka nocy spędziłem w obserwatorium), jak również w Forcie Skała w Krakowie. Nie było mowy o tego typu kłopocie. Dopiero gdy nabyłem swój teleskop problem mnie dopadł. Rzeczywiście chodziło mi o zewnętrzne roszenie. A opaska daje radę zabezpieczyć przed rosą ? Czy nie grozi przegrzaniem i pęknięciem wskutek naprężeń szkła ?
 3. Kiedy stawiam teleskop to stosunkowo szybko płyta korekcyjna w teleskopie pokrywa się mgłą. Przepraszam za pytanie : czy obiektywy teleskopów w astrobudach również pokrywają się mgłą czy budynek jakoś je chroni przed tym zjawiskiem ? Nie mam balkonu i nie mogę wychłodzić teleskopu by przekonać się czy to uchroniłoby teleskop przed zamgleniem.
 4. Jako jedyny dałem 'sad' bo chciałbym więcej zdjęć i opisu. Jak byłem młody też miałem takie marzenia. Teraz nawet helikopter by mi nie pomógł z powodu zdrowia. Najlepiej gdyby opis był w postaci stronki internetowej.
 5. adams

  adams

 6. A roślinność nie przysłania nieba ?
 7. No to może teraz zdjęcie wnętrza obserwatorium. Próbowałem zlokalizować obiekt na zdjęciach satelitarnych, ale mi się nie udało.
 8. Na tym zdjęciu dopatrzyć się można gwiazd i przydomowej przyrody : Na tym już tylko przydomowa przyroda :
 9. dodam tylko, że prawdziwy ...
 10. Zgroza, za miesiąc mam skuterowy (ale nie śnieżny) urlop na Gubałówce. Takie coś kiedyś znalazłem u siebie w mieszkaniu :
 11. Zastanawiające jest również jak ten ktoś odsuwa dach bo na drodze stoi teleskop. Być może da się z nim zjechać w dolne położenie. No i w tym położeniu kopuła zasłania spory kawałek nieba.
 12. Na 'pochmurnym niebie' natrafiłem na 'oryginalne' obserwatorium, które mnie rozbawiło : 'ciekawy pomysł' a to ciekawa alternatywa dla odsuwanych dachów : zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3
 13. i prawdziwe niebo nad Planetarium w Chorzowie (z Bykiem w tle)
 14. No, trochę inne niebo (zdjęcie z lat 80-tych):
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.