Skocz do zawartości

Jowisz - K3CCD vs Registax


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Pocieszył mnie ten '1-klatkowy" obraz z webcama bez obrówki. W sony 717 efekt jest bardzo podobny, co sugeruje, że obejde się bez webcamerki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to o czym mówił Adam w pierwszej wiadomości: Registax jest lepszy. Jak go zainstalowałem odgrzebałem stary film z Jowiszem i obrobiłem go na nowo. Jeśli chodzi o kolory to operowałem tylko regulacją nasycenia:

 

jowisz2.jpg

Tak więc wcale nie trzeba kopiować kolorów z innego zdjęcia.

 

Bartolo! Wzruszyłeś mnie tym koziołkiem! Miałem kiedyś coś podobnego tylko kilka razy większe z "lunetką biegunową" w postaci rurki po długopisie :) i regulacją. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia tego cuda. Napęd maiło to ręczny-synchronizowany z walkmana ;D.Co 15s nagrany miałem sygnał dźwiękowy i według niego kręciłem śrubą napędu. Później przyszła pora na upgrade i zrobiłem koziołka metalowego z silnikiem krokowym. To były czasy...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, pozwoliłem sobie ciachnąć troszkę Twoje zdjęcie Jowisza metodą, jaką 5 minut temu opisałem "Obróbka fotek Jowisza".

jowisz3.jpg

Troszkę ciemniejsze, ale za to ile kolorków się pozkazało - prawie jak z Waldkowego Takahashi...

Twoje zdjęcie jest super! To jest Plama przez duże P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeginania z nasyceniem chciałem uniknąć bo wychodzi wtedy ten paskudny niebieski o którym już kiedys na forum była mowa. No ale nie wszystkim musi się podobac to samo :-). Świat byłby wtedy zbyt nudny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciachnąłem po swojemu:

 

Od lewej:

1. Fotka PiotraPe

2. Piotra Bieleckiego

3. Moja

 

jowisz2.jpgjowisz3.jpgjowisz4.jpg

 

Moja to tylko poprawione "Levels" fotki PiotraPe w Photoshop'ie. Wydaje mi się, że "Levels" jest (są) niedoceniane bo efekt podobny, a kontrola większa.

 

PS: Małek, jak "Levels" nazywają w polskim Fotoszopie? Poziomy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi tam się fotka Piotra (wersja oryginalna) bardziej podoba ;)

Już kiedyś przerabiałem przeginanie z kontrastem - rzeczywiście pokazuje co widać na zdjęciu, ale wersja, nazwijmy to, normalna jest chyba przyjemniejsza... to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wtrącać, ale "mój" Jowisz z wersji na wersję jest coraz mniejszy. Jak tak dalej pójdzie to pod wpływem kolapsu zapłonie jako jakis nowy rodzaj gwiazdy ;D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Togal, "nasze" fotki są bardzo podobne ;D

Jak to zwykle bywa, do tego samego efektu można dojść różnymi drogami.

Grunt, to poznać je wszystkie - bo jak przyjdzie taki dzień, że ten jednen sposób się nie sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Małek, jak "Levels" nazywają w polskim Fotoszopie? Poziomy?

 

Tak, w zakładce "Obrazek" > "Dopasuj" > "Poziomy" :)

 

Togal, będziesz w Jeziorach?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zakładce "Obrazek" > "Dopasuj" > "Poziomy" :)

 

Dzięki Kuba. Ciekawe tylko dlaczego "Image" przetłumaczyli jako "Obrazek"? Czy to nie jest trochę "lekkoważące"?

 

Togal, będziesz w Jeziorach?

Pozdr

 

Przykro mi. Będę jeszcze dalej - w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jak Ty to robisz ja obrabiałem tego Jowisza w registaksie i juz nic wiecej nie wyciagnałem z niego:( ??

 

 

.....no tak ale w Twojej wersji pojawiła sie jakby "granulacja"...chyba wiem którym pokrętłem sie to robi... ;) ;D ;D :D

 

W registaxie nic wiecej nie wyciagniesz! Ja obrobke twojego zdjecia zrobilem w Photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.