Skocz do zawartości

Spadająca Gwiazda.


toba94

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj o ok. 21:55 gdy odchylilem glowe do gory zobaczylem piekna spadajaca gwiazde. Byla bardzo jasna i dobrze widoczna. Przez 2 sekundy bylo widac smuge ktora za sobą zostawila.

Po okolo pol minuty tuż nad choryzontem zauwazylem drugi lecacy obiekt, w dół, ale Świecacy Na Zielono?? :huh: Wydawalo mi sie ze spadal troszke wolniej moze dlatego ze inny kont widokowy. :huh: W srodku swiecil na bialo ale jego poswiata na wyrazny zielony kolor. :huh: Czy to cos za sprawa ze byl nisko nad horyzontem zaledwie kilka stopni i tak jak nie ktore gwiazdy nisko znajdujace sie migocza na czerwono niebieskie kolory czy co? Prosze o odpowiedz :mellow:

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteory z reguły świecą na biało, ale ich skład chemiczny sprawia, że świecą również innymi kolorami.

Nad jakim horyzontem (strona świata) widziałeś tego zielonego osobnika ?

Jeśli N lub NW, to jest szansa, że zarejestrował się w stacji :D

 

Pozdrawiam:

MK

 

PS.

Mogły to być Perseidy, gdyż bliża się ich maximum :D

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o ok. 21:55 gdy odchylilem glowe do gory zobaczylem piekna spadajaca gwiazde.

Po okolo pol minuty tuż nad choryzontem zauwazylem drugi lecacy obiekt, w dół, byl nisko nad horyzontem zaledwie kilka stopni

Pierwsze zjawisko było za wysoko i się nie zarejestrowało, ale za to drugie z 19:56:33 UT (+2 godz) mam :helo:

Był to Perseid ze śladem i 2 rozbłyskami :D

Kilka minut wcześniej kilkanaście stopni za zachód również był Perseid.

Oba zjawiska z animacją przelotów już są na stronie:

http://kwima.republika.pl/pavo/wyniki.html

 

PAVO6:

effective observing time : 7 h 37 m 10 s

# observed meteors : 45

Perseids (PER) : �28, �0.8 mag

Sporadics (SPO) : �9, �0.9 mag

alpha-Capricornids (CAP) : �3, �1.1 mag

Antihelion (ANT) : �2, �1.0 mag

S-delta-Aquarids (SDA) : �2, �1.1 mag

kappa-Cygnids (KCG) : �1, �1.9 mag

 

PAVO7:

effective observing time : 7 h 36 m 8 s

# observed meteors : 34

Perseids (PER) : �24, �0.9 mag

Sporadics (SPO) : �7, �1.1 mag

alpha-Capricornids (CAP) : �1, �1.2 mag

S-delta-Aquarids (SDA) : �2, �1.6 mag

Antihelion (ANT) : �0

kappa-Cygnids (KCG) : �0

 

Ja również wykonałem 3 godzinną obserwację wizualną i zauważyłem 46 meteorów (w tym 29 PER) :D

 

Noc 11/12 zapowiada się jeszcze ciekawiej, bo to tuż przed :banan: maximum :banan: i trzymam kciuki, że nad ranem będzie się działo :helo:

Oby tylko :burza: nie było, chociaż na południu Polski przewidują cirrusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.