Skocz do zawartości

OSTRZEGAM PRZED HANDLARZAMI


tutko

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam przed handlarzami...

Ja swoją Syntę 8" Pyrex kupiłem w sklepie w Szczecinie z rabatem za 1050zł a na necie spotkałem się z ofertami nawet ponad 900zł za UŻYWANĄ classic (ok 1000 za nową) mad.gif . Proponuję przespacerować się po mieście i poszukac w zwykłych sklepach, w Wa-wie jest ich zapewne bez liku a i cenę można negocjować. cool.gif .

I uważaj na osprzęt.

Nagminnie oferuje się sprzęt bez okularów dodawanych przy zakupie nowego teleskopu a wiadomo, że bez tego to tylko kupa złomu sad.gif .

Jestem świeżak i podobnie się napalałem na sprzęt założyłem wątki, sprawdzałem allegro i co zwróciło moją uwagę? Jest tutaj kilku "aktywnych działaczy". Jeden nawet mnie przelicytował podczas aukcji synty 6" na paralaktyku + napęd by za chwilę wystawić sprzęt na kilku forach na części. Nie mam do niego żalu(trochę mam) bo biznes to biznes co nie przeszkadza mi ostrzec takich jak ja- napalonych astroamatorów nie znających realnej wartości sprzętu i często nie wiedzący że są naciągani (Dostają złom nie nadający się do niczego jeżeli nie ma np.:okularów, o czym już sprzedający dyplomatycznie milczy).

Podobnie jest zapewne z innym sprzętem (okulary, filtry, montaże...)

Jak wspomniałem sam jestem początkujący, nie mam jeszcze w domu żadnego sprzętu ale ponieważ jestem po 30-stce wiem +/- jak nie dac się naciągnąć, ale też wiem, że wielu jest tutaj nastolatków. Ci doświadczenia takiego w zakupach nie mają. Z troską o takich astromaniaków napisałem swój post...

Ten post jest kopią innego który napisałem w odpowiedzi na post świeżaka jak ja chcącego kopić sobie syntę 8" w dziale KUPIĘ...

Link do tego postu

Tyle że nieświadomie popełniłem tam OFFTOP więc przeniosłem go tutaj.Nie do końca wiem czy prawidłowo postąpiłem.

Pozdrawiam wszystkich Świeżaków i Astromaniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.