Skocz do zawartości

NLV 7 pierwsze widoki


Astro-nom

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dostałem okular Vixen NLV 7mm. Muszę przyznać, że jest dobry ;) Nie widziałem jeszcze tego, do czego właściwie kupiłem ten okular. Kupiłem go tak z 60% ze względu na "kosmiczny" wygląd księżyca (tak gdzies słyszałem że przez niego tak widać) i 40% do planet, które też wyglądają nienagannie. Pierwsza była Wenus... super widoczek po prostu genialny! No i planeta, której jeszcze nigdy nie widziałem i którą pomógł mi zidentyfikować, a właściwie pomogła Wenus, która znajduje się teraz "niedaleko". Jest to Neptun. Nie jest to widok, po którym stanął by mi oddech z wrażenia, ale przynajmniej Neptun ;). To tylko mała niebieska plamka... nie dało sie nawet odróżnić krawędzi kuli..., ale nie spodziewałem sie zapierających dech w piersiach widoków mając synte 6" :rolleyes: Teraz czekam na Saturna i Marsa, a latem spróbuję upolować więcej szczegółów na tarczy Jowisza.

 

Ps. No i jeszcze niedługo zbliżenie Neptuna i Urana, więc może pierwszy raz w życiu zobaczę tego drugiego ;)

Ps2. Jeszcze takie pytanie z innej beczki, mianowicie czy dobrym rozwiązaniem samoobrony jest gaz pieprzowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz pieprzowy jest bardzo dobry do samoobrony, tylko musi być w żelu i posiadać co najmniej 10% stężenia (a taki niestety sporo kosztuje - około 100zł). Tylko jeśli chodzi o samoobrone podczas obserwacji, to nie wiem czy wiele pomoże. Gaz nie zawsze wyeliminuje przeciwnika z walki (daje tylko czas i przewage podczas ucieczki), a z teleskpem na plecach raczej cieżko uciekać :P

 

Możesz jeszcze pomyśleć o pałce teleskopowej, tylko taką pałką trzeba umieć władać i dobrej jakości (czyli taka która nie połamie się przy pierwszym uderzeniu) kosztuje minimum 100 zł. No i dodatkowo można zrobić komuś krzywdę i ryzykujesz wyrwanie pałki przez przeciwnika.

 

Kolejnym rozwiązaniem jest nauka jakiejś sportowej sztuki walki (nie żadnego naciąganego systemu jak np. combat czy krav maga). Tylko to trwa minimum parę lat i też nie daje pewności, że sie obronisz (niestety życie to nie film ze Stevenem Seagalem).

Najlepiej na obserwację w polu chodzić w kilka osób.

O gazach, pałkach i sztukach walki warto poczytać specjalistczne fora jak np. budo czy sportowe forum dyskusyjne. Tam znajdziesz więcej informacji, ja tylko ogólnie naświetliłem temat.

Edytowane przez chuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.