Jump to content

Krawat

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1520
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Krawat last won the day on January 2 2019

Krawat had the most liked content!

1 Follower

About Krawat

 • Birthday 07/12/1993

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Ostrzeszów/Wrocław
 • Zainteresowania
  Programowanie, fotografia

Recent Profile Visitors

7828 profile views

Krawat's Achievements

1.4k

Reputation

 1. Również go widziałem. Z Ostrzeszowa na południu Wielkopolski, zauważony ok. 60-70 stopni nad horyzontem, zgasł ok. 20-30 stopni nad horyzontem. Leciał w kierunku mniej więcej północnym. Na sam koniec widoczna była fragmentacja. Bolid o zielonkawym odcieniu zwłaszcza pod koniec lotu. Śladu nie zaobserwowałem. Piękna sztuka, mam nadzieję że ktoś złapał go w kamerce samochodowej i prędzej czy później pojawi się nagranie. Bardzo trafne porównanie! Widok był naprawdę niesamowity, ja zrozumiałem co widziałem dopiero jak bolid już znikł, chyba pierwszy raz zdarzyło mi się zobaczyć takie zjawisko na jasnym niebie.
 2. 19:21, piękny zielony bolid leciał na północ. Z Wielkopolski zauważyłem go prawie nad głową. Ktoś widział? 

 3. Będąc rozgoryczonym chwilowym brakiem możliwości kultywowania hobby jakim są obserwacje nocnego nieba, a zarazem motywowany chęcią posiadania pod ręką czegoś z ogniskową większą niż 135mm, zakupiłem Sigmę 150-600 i aktualnie zajmuję się łażeniem po lesie i robieniem zdjęć przyrodzie Wszystko 7d mk2 + Sigma 150-600C, tylko ostatnie 550D + 70-200 F4 L.
 4. Kometa skąpana we wrocławskiej łunie i całej masie miejskich gradientów. Stack 30x5s, ISO 800, 85mm. Chyba się leciutko zarysowuje warkocz jonowy.
 5. Zdjęcie z obrzeży Wrocławia. Widać ją nawet gołym okiem. Piękna jest.
 6. Wrocław potwierdza, że kometę widać też wieczorem.
 7. W tej chwili widać obłoki srebrzyste z Wrocławia, dość nisko na północy. Zdjęcie z 85mm. I z 24mm
 8. Z Wrocławia na polnocnym zachodzie niesamowite widowisko NLC od dobrych 30 minut.
 9. Piotrku, a podzieliłbyś się informacją, co to za miernik? Unihedron czy jakieś inne urzadzenie? Chciałbym się wyposażyć w coś takiego. Moją miejscówką obserwacyjną od lat jest jedno z niewielu miejsc w centralnej Polsce, gdzie mapka pokazuje jeszcze Bortle 3. Chętnie bym zweryfikował wartość SQM.
 10. Mała aktualizacja w temacie, kolejny pomysł Elona na zmniejszenie uciążliwości satelitów: https://florydziak.com/blogger/2020/04/parasolki.html
 11. Raczej nie, bo gdyby chodziło o cache przeglądarki, to Paether nie byłby w stanie wczoraj błyskawicznie odblokować mi wczoraj tej funkcjonalności. Zastanawiam się czy nie dałoby się po prostu puścić jakiegoś selecta i update'a na bazie, który by przestawił tę wajhę wszystkim użytkownikom którzy są dotknięci. Ale może bezpieczniej klikać ręcznie, niż puszczać coś takiego na produkcji
 12. Cześć, bardzo przepraszam, jeśli okaże się że jestem ślepy, ale w jaki sposób można zaktualizować swój status, żeby pokazał się w kolumnie "STATUSY" po prawej, na głównej stronie forum? Nie widzę nigdzie formularza do aktualizacji, u siebie na profilu też nie mogę znaleźć. Będę bardzo wdzięczny za screenshota ze strzałeczką, bo chyba technologia mnie przerasta Radek
 13. Myślę że najprościej będzie jak wkleisz link albo zdjęcia - doradzimy. W normalnych warunkach byłaby szansa, ale teraz raczej bym nie liczył, że w czasie epidemii ktoś będzie jeździł oglądać dla Ciebie teleskop (mimo że są tu naprawdę mili ludzie).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.