Skocz do zawartości

Konwersja pliku *.mov na *.avi


jointer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś przy okazji zwiedzania forum obiło mi się o oczy :D że ktoś nie wie jak przerobić plik w formacie Quick Time na avi więc jako stary użytkownik Nikona chciałbym zaprezentować :lol: mój sposób na przeróbkę filmików w formacie Quick Time do formatu w którym Registax będzie mógł bez problemu je otworzyć. Używam tego sposobu do nagrywania na płytkę filmików np. z wakacji tak żeby leciały w zwykłym stacjonarnym DVD :).

 

Potrzebujemy:

1. RAD Video Tools

Klik

2. VirtualDub 1.8.6

Klik

3. Plik .mov ;)

 

 

Instalujemy RAD Video Tools po czym wybieramy: Start/Programy/Bink and Smacker/RAD Video Tools i oczom naszym ukazuje się takie okienko w którym

wybieramy plik i klikamy na Convert a file:

 

th_reg1-1.jpg

 

W następnym oknie klikamy na "Output type..." i wybieramy "AVI file"

 

th_reg2-1.jpg

 

th_reg3-1.jpg

 

Następnie klikamy na "Convert":

 

th_reg4.jpg

 

Wyskoczy okienko z pytaniem jaką metodą chcemy przerobić film, wybieramy oczywiście opcję "Pełne klatki (nieskompresowane)" i klikamy na "OK":

 

th_reg5.jpg

 

Program utworzy plik .avi w tym samym folderze w którym siedzi nasz .mov a my możemy przystąpić do próby odpalenia avika w Registaxie :). Jeśli plik otworzył się bez błędu wiemy co robić dalej natomiast jeśli pojawiła się taka miła wiadomość...:

 

th_reg6.jpg

 

...możemy spróbować zamknąć Registax, uruchomić go ponownie i spróbować jeszcze raz, u mnie zazwyczaj po drugiej próbie plik otwiera się bez problemu, nie wiem czym to jest spowodowane ale ważne że działa :), jeśli nadal wywala błąd rozpakowujemy VirtualDub 1.8.6 i odpalamy VirtualDub.exe :lol:

 

Wybieramy "File" i "Open video file..." i szukamy naszego pliku avi:

 

th_reg7.jpg

 

Następnie wybieramy "Video" i "Compression...", w okienku ustawiamy tak jak na screenie:

 

th_reg8.jpg

 

Klikamy na "OK" i wybieramy "File" i "Save as AVI...", zapisujemy plik .avi i odpalamy go w Registaxie tym razem bez żadnego błędu

 

Mam nadzieję że moja mini instrukcja się komuś przyda, pozdrawiam

PS. w/w sposób z Rad Video Tools można też wykorzystać na przykład do przerabiania filmików .3gp z komórek na avi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś przy okazji zwiedzania forum obiło mi się o oczy :D że ktoś nie wie jak przerobić plik w formacie Quick Time na avi więc jako stary użytkownik Nikona chciałbym zaprezentować :lol: mój sposób na przeróbkę filmików w formacie Quick Time do formatu w którym Registax będzie mógł bez problemu je otworzyć.

 

To pewnie o mnie chodziło wiec dziękuję. :). Myślałem sobie, że poeksperymentuję z filmikami. Niestety pomysł upadł z powodu niskiej rozdzielczości filmów w moim coolpixie (4300) - jedynie 320x240 i tylko do 40 sek. Zresztą w zapasie czeka philips 900nc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.