Skocz do zawartości

R20 czy R06 / akumulatory vs baterie


P.Janowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam montaż ze sterowaniem jednej osi silnikiem na 6v

 

mam pytania z tym związane :

1) czy zasilanie montażu akumulatorami 1,2V (zamiast bateriami 1,5V) zda egzamin, czy jednak będzie to za słabe (no 0,8 prędkości gwiazdowej zamiast x1 ;) )

2) rozważam także zamianę koszyka na baterie r20 na paluszki r06 (tańsze, mniejsze) - czy ktoś z Was próbował takiej zmiany - ma to sens ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przejść na zasilanie z akumulatora żelowego

 

Bateria

 

http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=2...5&menu2=482

 

Ładowarka

 

http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=1...206&menu2=7

 

Używam podobnego na 12 V. Zmieścił się w pojemniku na baterie. Sprawdza się w niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na akumulatorki 1.2 to trzebaby jeszcze dorzucic jeden. 4 sztuki po dobrym naladowaniu maja 5,9 V ale szybko zejda do 5,5 i nizej a to moze nie wystarczyc silniczkowi. Sam mam 4x11000 R20 i po paru godz. spadaja mi obroty silnika. Nie wiem czy to wina sterownika czy samego silniczka 6V. Zalezy jak jest zrobiony sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przejść na zasilanie z akumulatora żelowego

 

To prawda. Sam bym tak zrobil ale za pozno je odkrylem i teraz moj koziolek jedzie na 4xR20.

Jest fajny akumulatorek protefixa 7,2V i 5000mAh. Ten bylby idealny do tego powyzszego napedu.

Lekkie przekroczenie napiecia spowoduje stabilniejsza prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Sam bym tak zrobil ale za pozno je odkrylem i teraz moj koziolek jedzie na 4xR20.

Jest fajny akumulatorek protefixa 7,2V i 5000mAh. Ten bylby idealny do tego powyzszego napedu.

Lekkie przekroczenie napiecia spowoduje stabilniejsza prace.

 

a ile potrzeba Ah zeby to działało przez noc ?

 

na allegro 1,5Ah są za 12PLN + 13PLN wysyłki (żelowe aku 6v)

na razie nie mogę znaleźć nigdzie taniego prostownika do tego (mam standardowy na 12V, bez mozliwości przełączania)

czy tani zasilac 0,5A wystarczy do naładowania takiego akumulatora ?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile potrzeba Ah zeby to działało przez noc ?

 

na allegro 1,5Ah są za 12PLN + 13PLN wysyłki (żelowe aku 6v)

na razie nie mogę znaleźć nigdzie taniego prostownika do tego (mam standardowy na 12V, bez mozliwości przełączania)

czy tani zasilac 0,5A wystarczy do naładowania takiego akumulatora ?

 

P.

 

To zalezy ile pradu pobiera naped. Jakby bral 1A to przez 1,5 godz. Mysle ze musisz poszukac czegos z powyzej 3000 mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.