Skocz do zawartości

AstroJaWil 12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

 

ajw_12_logo.gif

 

 

 

Pragnę zachęcić Was do używania mojego programu AstroJaWil, którego wersja 12 już jest w sieci. W ciągu ostatnich kilku miesięcy program przeszedł duże zmiany. Tworzę go od 2002 roku i myślę, że nie tylko początkujący miłośnicy astronomii znajdą w nim coś dla siebie. Dla mnie jest to narzędzie do przygotowywania obserwacji astronomicznych, do poznawania nieba, do pracy i do domowych działań. Jeśli nie znacie programu to zachęcam do zainstalowania choćby na próbę i włączcie HORYZONT i WIDNOKRĄG. Na stronie głównej programu jest przycisk POMOC, gdzie zobaczycie jakie możliwości kryje program.

 

Instalator pełnej wersji AstroJaWil 12

 

 

Z czasem w miarę wprowadzanych poprawek w programie, nakładkę można ściagnąć z poniższego linku:

 

Nakładka poprawkowa na wersję AstroJaWil 12

 

 

Ponadto polecam krótki intruktaż instalowania i używania programu (będę go rozszerzał o nowe lekcje):

 

Nauka użytkowania AstroJaWila - pierwsze kroki.

 

 

A poniżej krótki opis programu na mojej stronie i znajdziecie tam kilka zrzutów programu.

 

Zrzuty ekranowe programu

 

 

Zapraszam.

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz dziękuję za tak wspaniały program. Zacząłem chyba korzystać z AstroJaWila 8, ale 12-tka jest rewelacyjna. Każdą obserwację rozpoczynam od zanotowania położenia obiektów na Horyzoncie w określonym czasie i nigdy się nie zawiodłem, chyba że pogoda zawiodła, a tej ostatnio brakuje.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za tak wspaniały prezent dla miłośników astronomii.

 

Leon M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuje Januszu za taki program, na pewno włożyłeś w niego dużo serca i swojej pasji.

Używam go już od dłuższego czasu i świetnie się sprawdza. Niejednokrotnie planowałem w nim obserwacje. Najpierw używałem wersji 9.02, pózniej 10.4a, która przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, ale teraz czas spróbować 12-tki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem krótką instrukcję jak w AstroJaWilu przewidywać widoczność komet.

 

AstroJaWil - jak sprawdzić widoczność komety

 

 

Plik z kometami, do której dołączylem efemerydę komety Kushida - aktualnie przechodzącą przez Hiady i prawie przez Aldebarana:

 

KOMETY.TXT - po rozpakowaniu wklejcie w folder DODATKI

 

 

A to trasa komety Kushida na najbliższe dni. Znaczniki czasu ustawione na 0h UT.

 

ajw_kushida3.gif

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.