Skocz do zawartości

STS-125


Rekomendowane odpowiedzi

ja bym wrzucił tylko że jestem w pracy i nie mam tu narzędzi do ściągania screenshotów :/ :)

 

Pozdrawiam!

 

Ja mam właśnie konferencję i tez nie mogę pisac za bardzo tylko patrzę na nieme filmiki ze spaceru i ze startu Ariane...

liczę na innych , którzy moga cos pokomentować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej widzę, że mi sie tu ludziska obijają tylko dwie osoby komentują... :(

Wróciłam z parasolkowego szaleństwa i popisze przez chwilę z wami :)

Widzę, że astronauci przeszli już do drugiego etapu spaceru, czy przegapiłam cos ciekawego podczas demontażu i montażu kamerki?

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wstawiają nową "Wide Field Camera 3" a przynajmniej tyle usłyszałem z gadki :)

 

Tak zgadza się to był moment instalacji kamery wide field. Też chciałem wgrać te zrzuty. :)

 

Wkrętarki faktycznie ciekawe. :)

 

Ja np. podziwiam tą ich komunikację profesjonalną i "team work" na najwyższym poziomie. :notworthy:

 

A ode mnie jeszcze tyle: :Salut:

post-17131-1242323377_thumb.jpg

post-17131-1242323387_thumb.jpg

post-17131-1242323401_thumb.jpg

Edytowane przez adrianek_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku minut mamy na spacerze realizowaną trzecią część programu... rzeczywiście te wiertarki są extra lśniące i z długimi wiertłami... :Boink: taka długość to koszmar w manipulowaniu końcówką

 

pozdrawiam

Ori

 

update - czasem jak dają widok z kamery astronauty, to mój błędnik szaleje :rolleyes:

 

Ważny lecz nieco śmiechowy nawyk takie haczenie do siebie wszelkich narzędzi i części, żeby im potem tak nie zostało po wylądowaniu na Ziemi ;), wyglądaliby jak choinki Bożonarodzeniowe, no i ważne żeby w ferworze walki na koniec przez pomyłkę nie odczepili siebie od wahadłowca... ;)

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscami na lśniącym "bojlerze" HST są niezłe wgniecenia... :blink:

Mam nadzieję, że nigdy nic nie wleci bezpośrednio w lustro główne, to byłoby straszne bez względu na rozległośc zniszczeń...

 

Teraz mamy "noc" na HST, czyli wlecieli w strefę mroku.

Za 8 minut minie sześć godzin od chwili wyjścia za próg wahadłowca...

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscami na lśniącym "bojlerze" HST są niezłe wgniecenia... :blink:

 

Jakieś przypadkowe ciała niebieskie od czasu do czasu atakują HST :D

Albo może to Ufoludki Nas bojkotują i chcą nam zrobić akuku :D

tak jak Ori piszesz, oby nic przypadkiem tam nie wpadło, bo to by była kraksa wszech czasów i paręnaście milionów rozpłynęło by się w kosmosie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny lecz nieco śmiechowy nawyk takie haczenie do siebie wszelkich narzędzi i części...

 

Ważny, coby znowu torba z narzędziami nie przepadła w otchłaniach Kosmosu :szczerbaty:

 

Chociaż...

Zagląda astronauta to torby narzędziowej:

- Kurde, no i sztorcowej trzynastki nie dali, i jak ja to mam odkręcić?

No i nadlatuje właśnie taka trzynastka, która wysypała się z torby narzędziowej z (chyba) poprzedniej misji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny, coby znowu torba z narzędziami nie przepadła w otchłaniach Kosmosu :szczerbaty:

 

Chociaż...

Zagląda astronauta to torby narzędziowej:

- Kurde, no i sztorcowej trzynastki nie dali, i jak ja to mam odkręcić?

No i nadlatuje właśnie taka trzynastka, która wysypała się z torby narzędziowej z (chyba) poprzedniej misji :lol:

 

:szczerbaty: oj tak głośno było o tym jak to pewne babsko :szczerbaty: pozbyło się narzędziówki, któa to lata sobie nad naszymi głowami do tej pory... zaraz znajdę kiedy i jaki nr misji to był... ha, kto pierwszy ten lepszy :szczerbaty:

co prawda kolega Perkuła był szybszy, ale i tak wrzucę jednego linka... http://www.dziennik.pl/nauka/article267665...w_kosmosie.html

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długo mordowali tę śrubkę, a teraz manipulują przy tych pomarańczowych cosiach poręczowych, co je przed chwilą zainstalowali... dziwne

 

czas już przekroczony a oni jeszcze w polu...

zaczyna być jak w thrillerze, na ile im starczy tlenu? :Boink:

 

do potem

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) no i ważne żeby w ferworze walki na koniec przez pomyłkę nie odczepili siebie od wahadłowca... ;)

 

 

haha, się uśmiałem :D

 

a czy chodzi o tą wpadkę ?

 

Heidemarie Stefanyshyn-Piper

 

Edit: o, byłem w trakcie pisania jak ktoś już napisał. :) ale filmik i tak polecam. ;-)

Edytowane przez adrianek_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szczerbaty: oj tak głośno było o tym jak to pewne babsko :szczerbaty: pozbyło się narzędziówki, któa to lata sobie nad naszymi głowami do tej pory... zaraz znajdę kiedy i jaki nr misji to był... ha, kto pierwszy ten lepszy :szczerbaty:

co prawda kolega Perkuła był szybszy, ale i tak wrzucę jednego linka... http://www.dziennik.pl/nauka/article267665...w_kosmosie.html

 

 

haha, nie słyszałem o tym :D:Boink::D to im się udało, całe szczęście że posiadali drugą identyczną :)

czyli nad nami gdzieś tam w dalekim kosmosie dryfuje sobie torba pełna narzędzi...

 

adrianek_c - dzięki za linka do filmu :szczerbaty:

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście te wiertarki są extra lśniące i z długimi wiertłami... :Boink: taka długość to koszmar w manipulowaniu końcówką

 

a ciekawe czy bez tego ramienia podczas kręcenia tą wiertarą kręciłby się cały astronauta zamiast śrubki :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.