Skocz do zawartości

Jakie okularki doSW 130/900


robert14

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.teleskopy.net/index.php?idg=calc

 

Średnica obiektywu/zwierciałda 130 mm

Ogniskowa 900 mm

Jasność f/6.9

Minimalne użyteczne powiększenie 17x (53.3mm)

Najlepsza sprawność wizualna 33x (27.7mm)

Optimów dla szerokich pól 52x (17.3mm)

Najniższe powiększenie, przy którym rozdzielczość oka równa jest rozdzielczości teleskopu 65x (13.8mm)

Opitmum dla obesrwacji wizualnych planet i ds 104x (8.7mm)

Normalne duże powiększenia 156 - 208x (5.8 - 4.3mm)

Maksymalne użyteczne powiększenie 260 - 307x (3.5 - 2.9mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /><a href='http://www.teleskopy.net/index.php?idg=calc' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow'>http://www.teleskopy...ex.php?idg=calc</a><br /><br />Średnica obiektywu/zwierciałda 130 mm<br />Ogniskowa 900 mm<br />Jasność f/6.9<br />Minimalne użyteczne powiększenie 17x (53.3mm)<br />Najlepsza sprawność wizualna 33x (27.7mm)<br />Optimów dla szerokich pól 52x (17.3mm)<br />Najniższe powiększenie, przy którym rozdzielczość oka równa jest rozdzielczości teleskopu 65x (13.8mm)<br />Opitmum dla obesrwacji wizualnych planet i ds 104x (8.7mm)<br />Normalne duże powiększenia 156 - 208x (5.8 - 4.3mm)<br />Maksymalne użyteczne powiększenie 260 - 307x (3.5 - 2.9mm)<br />
<br /><br /><br />Dane techniczne telepa są mi znane bardziej chodziło mi o konkretne modele szkiełek przetestowanych na tym modelu dające dobre obrazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak se składa, ze rowniez posiadam taki teleskop jak Twoj

po przymierzeniu kilku szkielek i porownianiu efektow z innym teleskopem, moge powiedziec, iz nie opłaca sie inwestowac w drogie okularki do tanich teleskopow

u siebie miałem okular LVW 8mm i efekt był taki sobie tzn: wyraznie lepiej ale to wciaz nie to czego oczekiwałem

znacznie lepszy widok moim zdaniem dawał teleskop Synta 8 na standardowych szkielkach

coz jedank wielkosc lustra to podstawa

pomysl, czy aby nie lepiej byłoby zbierac kase na lepszy teleskop

na razie masz przez co pogapic sie w niebo i tego sie trzymaj

nawet najlepsze okularki nie zdziałaja cudow z takimi telekopami jakie obaj posiadamy

 

pozdrawiam

Edytowane przez oldtimer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale lustro 130 to już nie jest takie byle co z najniższej półki a z okularem 6mm na jasnej planetce jak jowisz powinien sobie poradzić (poprawcie mnie jak się mylę)a w tym przypadku kontrast pozostawia wiele do życzenia dwa pasy ledwo widoczne sening raczej ok ,brak zanieczyszczenia światłem.Może kolimacja lecz laserek pokazuje że jest ok. Ten zestawik szkiełek wydaje mi się że dawał mi lepsze obrazy w lustrze 76mm w czym problem pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.