Skocz do zawartości

Sprzedam Coronado PST Ha


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop Coronado PST pozwalający obserwować Słońce w paśmie h-alpha.

 

pst.jpg

 

Jego podstawowe parametry to:

Apertura: 40 mm

Ogniskowa: 400 mm

Światłosiła: F/10

Pasmo: <1.0 Angstrema

Waga ok. 2 kilogramy

W zestawie jest również okular Kellner 20mm

 

Jest to nowsza wersja PST (z niebieskimi warstwami na obiektywie). Teleskop zapakowany jest w oryginalny karton, wraz z gąbkami ochronnymi. Stan bardzo dobry.

 

Teleskopu w zasadzie nie trzeba reklamować. Mimo małych minusów niektórych rozwiązań technicznych, przeważają plusy, ponieważ PST jest wciąż najtańszą alternatywą dostępną na rynku do obserwacji Słońca w paśmie Ha a poza tym, czego się nie da zaprzeczyć teleskop, dostarcza, zapierających dech w piersiach widoków, co potwierdzi każdy kto obserwował Słońce wizualnie przez ten sprzęt.

 

Teleskopu używałem głównie do astrofotografii, która z PST jest prawdziwym wyzwaniem, a moje próby można prześledzić w tym wątku http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=19506

 

Cena za jaką jestem gotów rozstać się ze sprzętem to: 1550 zł razem z wysyłką. Możliwy jest także odbiór osobisty.

 

Powód sprzedaży: pieniążki ze sprzedaży PST chcę przeznaczyć na zakup innego filterka do obserwacji Słońca ze stajni Coronado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.