Skocz do zawartości

Synta 10" i trochę osprzętu


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się nad tym zastanawiałem, ostatecznie jednak podjąłem decyzję (ponownie, już go bowiem kiedyś sprzedałem, potem odkupiłem B) ):

Sprzedam używaną Syntę 10" z wyciągiem Crayforda, okularami standardowymi (Plossl 10mm i 25mm), kolimatorkiem laserowym, i dla zainteresowanych również: tulejką 2"/M42 i mocowaniem M42/EOS wraz z filtrem Baader UV/IR cut zabezpieczającym korpus aparatu przed zanieczyszczeniami (dodatkowe 150zł do ceny zestawu).

 

Synta była nieco zmodyfikowana: dodałem gąbki zabezpieczające przed obiciami o podstawę (gdy teleskop wędruje do pionu), zmieniłem teflonowe wałeczki (oś pozioma) na łożyska (jest to zmiana nie permamentna, wystarczy odkręcić łożyska i przykręcić teflony jeśli ktoś tak woli, zmiana opisana na forum rnavspotters). Dodałem też dodatkowe 1.0 kg na końcu tubusa w celu lepszego wyważenia przy pracy z aparatem foto (również nie permamentnie, wystarczy odkręcić ciężarek). Na jednej z powierzchni (mała wyjmowana płytka, podtrzymujące szukacz od wewnątrz) próbowałem też własnego wyczernienia, jednak efekt był bardzo zbliżony do oryginalnego, więc dałem sobie spokój.

Eksperymentowałem też z łożyskami w podstawie (pionowa oś obrotu), jednak na teflonach jest chyba lepiej (użyłem tam trochę kleju, ale łożyska można spokojnie zdemontować bez konsekwencji).

 

Ogólnie teleskop w dobrym stanie, kilka lekkich otarć na tubie, lustro główne ma dwie drobne ryski, ale nie wpływają one na jakość obrazu.

Niebawem postaram się zamieścić kilka aktualnych zdjęć.

 

Podsumowując: Synta 10" z kolimatorkiem - 1750zł

Tulejka 2"/M42 + M42/EOS + filtr 2" Baader UV/IR cut - 200zł (w zestawie z teleskopem 150zł)

 

Zapraszam do kontaktu/drobnych negocjacji: tel. kom. +48 500 891 672, mail: grztus wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.