Skocz do zawartości

Kupię okular Plossla lub Super plossla 7-8mm


anum

Rekomendowane odpowiedzi

na teleskopy.net sa Vixenowskie NPL po 105 zeta (10 i 6 mm) ew 15mm i soczewka bralowa, o ile takowa posiadasz

w tym samym sklepie jest tez synciany splossl 7,5 mm za sto zeta

imo Vixeny lepsze

 

pozdro

 

 

Co do tego 7,5mm pytalem o niego i może go nie byc, aczkolwiek jeszcze gosciu się spyta gdziestam. Co do 6mm, to źrenica wyjsciowa bedzie ponizej 0,5 a powiekszenie powyzej uzytecznego. co do 10mm - taki posiadam, ale kellnera..

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kellner wiele się od plossla nie różni. Miałem go w zestawie, więc nie rozumiem tego dziwnego poirytowania. Do teleskopów za 300-600zł nie dają plossli. Poczytaj sobie o typach okularów, potem się wypowiadaj. Nie rozumiem Twojego tekstu o nadzieji, ktoś może ma plossla 7, 7,5 lub 8mm, a takie plossle często ludzie sprzędają nawet za 50zł <nie sądze żeby to było dużo> Poza tym jest rok szkolny, więc tak czy siak dopiero w wakacje zacznę i skończę zbierać na nowy teleskop. Więc co, miałbym przez kilka miesięcy żałować 50zł na okular, i sterczeć na powiększeniu x90 ?

Poza tym, w dziale astro market się nie dyskutuje, tylko składa oferty/rezerwuje towary, a Ty probujesz prowadzić dyskusje w stylu "czy mi się opłaca czy nie". Wiem co chcę kupić i 3 razy to przemyślałem i raczej nie potrzebuję rad osoby która posiada tak wąski zakres pomyślunku - bo w ogóle nie mam zamiaru kupywać synty 8", tylko większy refraktor a pieniądze jak się ktoś uczy, zbiera się w ferie i wakacje pracując. A co do dyskusji, to jeśli nie masz w/w okularu na sprzedaż, to przepraszam bardzo, ale zamilcz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.