Skocz do zawartości

Refraktor 70/900 EQ1


anum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, refraktor 70/900 EQ1 marki Spinor optics <klon sky watchera, jest identyczny>. Co do marki nie ma się co martwić - rozmawiałem zanim kupiłem na innym forum z gościem który porównywał teleskopy tej marki ze sky watcherami - żadnej różnicy nie ma. Zestaw jest oczywiście kompletny, używany półtora miesiąca, nie posiada żadnych rys, śladów użytkowania. Może pójdzie komuś na pierwszy teleskop. W zestawie:

Tuba 70/900

szukacz 6x24

Montaż EQ1 ze statywem

barlow 2x, kątówka 90 stopni,

okulary K10, K25

 

Teleskop jest jeszcze nieco ponad 22 miesiące na gwarancji, zakupiony był w sklepie teleskopy pl. Sprzedaje bo niedługo powinienem mieć kasę, to kupię większy. Możliwość zakupienia samej tuby optycznej.

Cena w sklepie teleskopy pl - 400zł

Moja cena - 280zł.

Sama OTA + reszta prócz montażu - 130zł

Kwestia dostawy - niestety nie mam go w co włożyć, w dodatku zraziłem się po otrzymaniu uszkodzonej przesyłki ostatnio, tak więc wolałbym odbiór osobisty, ewentualnie jeśli blisko to bym mógł załatwić transport.

 

72363759.jpg

 

92880287.jpg

 

28419481.jpg

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak sprzedam całość, 220zł za wszystko ale niżej nie zejdę ^ Schodzę nisko bo miejsca w pokoju niebędę miał jak kupię nowy. Ewentualnie jestem skłonny zamienić to np za jakąś OTE lub montaż EQ2 naprzykład.

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 220 - bardzo rozsądna.

To ma być moj pierwszy teleskop wiec kilka pytań:

 

Czy sprzęt jest w stanie idealnym, czy też ma jakieś wady?

co to znaczy "Sama OTA + reszta"?

jakie powiekszenia otrzymujemy przez te okulary K10, K25?

jakie są okulary i ile sztuk?

czy jest filtr księżycowy?

gdzie ewentualny odbiór osobisty?

jaka cena dostawy kurierem?

czy mozna dokupic mocniejsze okulary, czy są to jakieś uniwersalne, czy muszą być konkretnie do tego modelu?

 

polx(małpa)o2.pl

Edytowane przez polx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 220 - bardzo rozsądna.

To ma być moj pierwszy teleskop wiec kilka pytań:

 

Czy sprzęt jest w stanie idealnym, czy też ma jakieś wady?

co to znaczy "Sama OTA + reszta"?

jakie powiekszenia otrzymujemy przez te okulary K10, K25?

jakie są okulary i ile sztuk?

czy jest filtr księżycowy?

gdzie ewentualny odbiór osobisty?

jaka cena dostawy kurierem?

czy mozna dokupic mocniejsze okulary, czy są to jakieś uniwersalne, czy muszą być konkretnie do tego modelu?

 

polx(małpa)o2.pl

 

heh to cena kompletnie po kosztach - teleskop wygląda jak ze sklepu, a tam jego cena to 400zł. Niestety właśnie dziś go sprzedałem jednemu z użytkowników ;(. Wpadłem napisać posta aby zamknąć temat bo już sprzedane.

Ale na pytania Ci odpowiem ;)

OTA + reszta, oznacza to że jeszcze okulary, barlow i nasadka kątowa.

Powiększenia w sumie to 36x, 72x, 90x i 180x <ostatnie nadaje się tylko sporadycznie do księżyca>

Okulary - pewnie że można dokupić, jeśli nie nosi się okularów to można celować w krótkoogniskowego plossla, jeśli ma się okulary to lepiej kupić coś z większym odsunięciem źrenicy. Ogólnie na pierwszy teleskop 70mm nie jest zły jeśli kogoś astro naprawdę interesuję... Aczkolwiek jeśli ma się wydać mało pieniędzy, bo jak ktoś ma 350-400zł to już lepiej zbierać na 90mm. Cóż ten niestety już sprzedany, ale szukaj dalej na pewno coś znajdziesz ;) bądź załóż temat to koledzy podpowiedzą Ci jakieś rozwiązania adekwatne do posiadanej przez Ciebie gotówki. Pozdrawiam

 

A i prosze o zamknięcie tematu bo sprzęt już zmienił właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.