Skocz do zawartości

COLUMBUS 330/1500 - (S)


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop Columbus 330/1500. Jest to okazja dla osób, które mają mniejszy instrument, a poszukują dużego teleskopu.

 

Teleskop zakupiłem ponad 1,5 roku temu od producenta. Niestety po wielu latach zainteresowania astronomią mój zapał przygasł i praktycznie nie prowadziłem nim obserwacji. Po rocznym wypożyczeniu instrumentu koledze z forum (Szymkowi) postanowiłem go sprzedać. Wiem, że Szymek był zadowolony z jego możliwości.

 

Teleskop jest w dobrym stanie. Praktycznie nosi tylko niewielkie ślady użytkowania, a jego możliwości obserwacyjne pozostają wciąż na wysokim poziomie.

 

Jak wiadomo jest to teleskop kratownicowy na montażu Dobsona. Informacje na temat Columbusów można odnaleźć na forach astro. Jest to sprzęt przynajmniej dla nieco zaawansowanego miłośnika astronomii, który potrafi kolimować teleskop Newtona po złożeniu.

 

Duża średnica zwierciadła daje mnóstwo frajdy przy obserwacjach obiektów DS, czy komet, ale instrument nadaje się do wszelkiego typu obserwacji np. gwiazd zmiennych, podwójnych, Księżyca, czy planet. Zasięg ponad 14 mag.

 

Cena wyjściowa teleskopu to 3200 zł, ale nie zamierzam się jej sztywno trzymać. Początkowo daje pewne promocje, o których poniżej. Dodam jeszcze, że nie przewiduję wysyłki teleskopu - odbiór osobisty (!). Przypominam, że mieszkam w Jarosławiu, woj. podkarpackie. Sam też teleskop odbierałem osobiście w Krakowie.

 

Po pierwsze na zniżkę mogą liczyć osoby, które uczestniczyły w konkursach, które organizowałem na forach astro i zajęły w nich dobre miejsca. Przede wszystkim dotyczy to ubiegłorocznego konkursu "Per aspera ad astra". Jeżeli ktoś zajął pierwze miejsce może liczyć na 300 zł zniżki, drugie miejsce 290 zł itd. Myślę, że to sporo. Jeżeli ktoś uczestniczył w innym, moim konkursie (Liga geograficzna lub astronomiczna) i zajął miejsca od 1-5 może liczyć na zniżkę 100 zł za pierwsze miejsce, 80 zł za drugie itd.

 

Osoby, które muszą dojechać po odbiór z większej odległości mogą liczyć na zniżkę za paliwo :)

odległość od Jarosławia:

100-250 km - 100 zł

ponad 250 km - 200 zł

 

W załącznikach zdjęcia złożonego teleskopu. Jest przechowywany w chłodnym, suchym miejscu.

 

Do teleskopu dodaję gratis znaną i cenioną książkę "The Night Sky Observer's Guide" vol.2.

 

Zależy mi na szybkiej sprzedaży (w ciągu najbliższych 2 tygodni), dlatego jeżeli nie znajdę szybko nabywcy obniżę cenę, ale proszę pamiętać, że jeżeli ktoś jest zainteresowany i będzie się ociągał to ktoś inny może ten teleskop zakupić wcześniej.

 

Konkretne i przemyślane oferty proszę przesyłać na na moją skrzynkę PW na forum.

post-2346-056430300 1294326849_thumb.jpg

post-2346-057531800 1294326871_thumb.jpg

post-2346-008313700 1294326886_thumb.jpg

post-2346-082551900 1294326904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.