Skocz do zawartości

Lornetka 15x70 do łapy czy nasadka bino W.O. do Newtona 10"


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze !

 

Jak w temacie, zastanawiam sie czy nie lepiej niz nasadkę bino W.O. do mojego Newtona GSO 10" kupic lornetkę w miarę nadającą się (na chwilę) do ręki albo juz bardzo nadającą sie na leżaczek jak to niektorzy praktykują :)

Z nasadką wiadomo, ze obserwacja Księżyca, Jowisza czy Saturna nabiera nowych wymiarów, ale w sumie na tym zastosowanie bino sie kończy o ile dobrze się zapoznałem z mądrościami posiadaczy nasadek binokularowych.

Dobra lornetka klasy BA8 kosztuje trochę więcej niz nasadka W.O. ale jej zastosowania są w sumie nieograniczone :banan:

Dodam, ze mieszkam niedaleko lotniska Okęcie i obserwacje samolotów na wysokości jeszcze dalekiej od przelotowej! są bardzo wciągające. Po prostu lubię je oglądać bo oprócz astronomii na niebie zawsze fascynowały mnie statki powietrzne.

Prosiłbym Was o wypowiedzi co o tym myslicie. Jest sporo problemów z nasadką o czym juz wiem bo temat na dobre wykiełkował tutaj:

 

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=13854

 

sęk w tym, ze dopóki jej nie wypróbuje, do końca nie bede wiedzial co i jak z kompatybilnością i obrazem. Z drugiej strony chyba warto miec jedną lornetkę mocniejszą od 10x50 w swoim arsenale, której używanie to czysta przyjemność i nie wymaga najmniejszych przeróbek czegokolwiek. Jako moje zboczenie lornetkowe dodam, ze lorneta wyłącznie na statyw odpada totalnie i póki co jestem takiego rozwiązania upartym przeciwnikiem. W lornetkach cenie ich mobilność i to, ze moge łatwo sie z nimi przemieszczać. Waga ponad 2kg mnie jeszcze nie przeraża ;)

 

Czekam na dyskusję, która na pewno wniesie coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.