Skocz do zawartości

Programowalny pilot CANON - konstrukcja


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jestem w fazie konstrukcji w pełni konfigurowalnego pilota przewodowego do aparatów Canona (sam mam 350D).

Tak więc chciałbym zapytać was, drodzy właściciele Canonów, jaka funkcja byłaby dla was przydatna, której nie ma w aparacie, a można by było jeszcze dopisać do pilota prócz tych, które są :)

 

Aktualnie pilot posiada następujące cechy:

- Wyświetlacz LCD 2x16 znaków

- Wbudowany akumulatorek wystarczający na 20h pracy

- Możliwość pracy na zewnętrznym zasilaniu 7-24V (wtedy pracuje z zasilania i jednocześnie ładuje akumulator)

- Póki co kulejąca regulacja jasność LCD :P

- Przyłącze do zewnętrznego przycisku lub złącza/przekażnika, który aktywuje zdjęcie w przypadku wykrycia zwarcia (czujki ruchu, krańcówki, przycisk na długim przewodzie)

 

Na teraz ma takie funkcje:

 

Zdjęcia wykonuje z fokusem lub bez (zależnie co ustawimy)

1. Pojedyncze zdjęcia - naciśniecie przycisku wyzwala migawkę w aparacie

2. Pojedyncze zdjęcie z opóźnieniem - naciśnięcie przycisku wyzwala timer (od 1-9999sek), który wyzwala migawkę

3. Sekwencyjne zdjęcia - robi X zdjęć w odstępach Y czasu (max 9999 zdjęć w odstępach 9999sek)

4. BULB - Robi zdjęcie o czasie naświetlania ustawianym w zakresie 1-9999sek

5. BULB z opóźnieniem - naciśnięcie przycisku wyzwala timer (od 1-9999sek), który wyzwala migawkę, ktora pozostaje otwarta na czas 1-9999 sek

6. BULB sekwencyjny - robi X zdjęć w odstępach Y czasu (max 9999 zdjęć w odstępach 9999sek) otwierając przesłonę na 1-9999sek

 

Czego nie będzie chyba:

- obsługi IR, gdyż nie mam dostępu do kodów na jakie reaguje aparat (no chyba że znajdę, wtedy będzie)

 

img0446es.jpg

 

img0447tt.jpg

 

img0448bo.jpg

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Bardzo fajny gadżet.

Osobiście posiadam takiego pilota ,ale wersję "gotową-sklepową", jakiś chińczyk. Sprawuje się to przyzwoicie i bezproblemowo .

Z mankamentów lub może braków mogę wspomnieć o funkcji wstępnego podniesienia lustra (mirror lock up) , tego nie ma.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.