Skocz do zawartości

mała smutna główka


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to bym cała noc zbierał i cały dzień obrabiał i w połowie bym takiego efektu nie otrzymał :-( czas porzucić astrofotografie i więcej czasu spędzać na delektowaniu się cudzymi zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już zbyt krytycznie podchodzę do swoich zdjęć, ale w/g mnie mylisz się - i to bardzo

 

Dyoda, pomyśl o tym: czym focisz, na jakiej ogniskowej, z jaką rozdzielczością, czułością, światłosiłą...

już pomiająjąc warunki, bo zapewne obaj mamy fatalne,

 

ale mimo podobnych matryc: CCD8300 i DSLRa - w sensie rozmiaru, to ciężko porównywać rodzielczość, bo maska Bayera DSLR'a - to tak pewnie ze 4x słabiej, następnie czułość (kiedyś był o tym wątek) tak ze 80 pare % słabiej, więc na wejściu masz tak gdzieś 7x gorzej, czyli tragicznie upraszczając, musiałbyś uzbierać 70 klatek zamiast 10, żeby uzyskać mniej więcej to samo, co mi się zebrało w jakieś 2,5 godziny

 

do tego dochodzi różnica światłosiły, każda działka, to tak mniej więcej razy 2 w długości expozycji, więc jak focisz Mergezem 110 (F/6?), więco porównując z obiektywem EF 200 (F/2,8), to od F/2,8 do F/6, tak nie przymierzając, jakieś 2,5x dłużej, czyli łącznie wychodzi jakieś 18 razy - i to masz na wejściu, czyli 180 klatek zamiast 10, żeby uzyskać podobny materiał wyjściowy

 

a na wyjściu? no tym razem nic, po wątku "zabawy z ptakiem", w tej nie ma już nic z obróbki, tylko krzywe - zero wyostrzania, masek, odszumiania, kilerów gradientów, dekonwulacji, itp.

reszta to resize z 8300 - je można śmiało zdedukować do 30% a i tak zdjęcie będzie "duże" na dzisiejsze standardy neta, a gwiazdka wyglądają jak szpilki, ale już z atika 314 - nawet rozdzielczość 1:1 jest już torchę mała i na dodatek gwiazdki są "krowiaste"

 

więc wszystko zależy czym się foci

bo z "kwadrata" KAF 16003 fotka w rozdzielczości 1024 - każda będzie wyglądała bosko, (duża studnia, wielki pixel, duży format)

a z webcama 640px - już niewielu potrafi taką docenić

...ale się rozgadałem, sorry

Edytowane przez sumas
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.