Skocz do zawartości

Wahadłowiec Enterprise & Minor Planet Center


Rekomendowane odpowiedzi

Super, że ktoś z Polski obraca się w takim towarzystwie! Gratuluję tez fotek Enterprise! :) To co teraz w planach? Arecibo? zwiedzanie PanSTARRS? :lightning:

 

Ale Ci zazdroszczę, jak ja Ci zazdroszczę... :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, udało Ci się złapać skubańca :) A ja go nawet nie sfotofrafowałem, jak latał nad NYC.

Harvard... jakbym jeszcze raz życie zaczynał, to pewnie bym bym w niego celował (pod warunkiem, że byłbym oczywiście trochę mądrzejszy :szczerbaty:).

 

Interpida sobie odpuściłem, żeby móc go zaliczyć w pełnej glorii, czyli z "NASA".

 

Super relacja. Jak masz coś jeszcze, to wrzucaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ciebie już tam dawno nie było

i czemu wszystko bierzesz na siebie? :)

 

po prostu, parę dni temu, gdzieś tak niemal nad ranem, Michał do mnie dzwoni (skajpi)

a ja tak sobie myślę, Jezu! jesteś w Stanach, na Manhatanie, w środku Nowego Yorku! i nie masz co robić, tylko dzownić do jakiegoś sumasa na drugim końcu świata?

to stąd ta dygresja

i wybacz Michałku sie wygadałem :rolleyes:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ciebie już tam dawno nie było

i czemu wszystko bierzesz na siebie? :)

 

po prostu, parę dni temu, gdzieś tak niemal nad ranem, Michał do mnie dzwoni (skajpi)

a ja tak sobie myślę, Jezu! jesteś w Stanach, na Manhatanie, w środku Nowego Yorku! i nie masz co robić, tylko dzownić do jakiegoś sumasa na drugim końcu świata?

to stąd ta dygresja

i wybacz Michałku sie wygadałem :rolleyes:

Ja? Do siebie? No co ty :) Zupełnie co innego pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze później trochę fotek. Zgadzam się Jesion co do Harvardu:) Atmosferka super. Witam w klubie:)

Fajne jest, że w Stanach wszechobecne jest ogólnodostępne wi-fi. Bez łachy i za friko. Siadasz w Starbucksie i gadasz przez Skype telefonem. Godzinę później w Maku. To samo. W American Natural Science Museum stoisz obok eksponatu- możesz zadzwonić :) Dlatego miałem możliwość pomolestować Sumasa w środku nocy;)

Siedzimy w Starbucks na Manhattanie przy Time Square a ja sobie myk wchodzę na komputer w Rantiga Osservatorio i patrzę jak Michałowi Kusiakowi idzie sesja:)

Muzea nowojorskie absolutnie rozwalają. Zwłaszcza Metropoliatn Art Museum. Miałem okazję być w wielu różnych wielkich muzeach europejskich ale Metropolitan- dokumentny opad szczeny. Na bardzo długo. Sposób podania sztuki, dobór i wielkość ekspozycji nieprawdopodobna. Zabrzmi głupio ale dla mnie Louvre wypada gorzej.

Dołączam fotkę z Museum of Modern Art. Starry Night:)

W Natural Science mnóstwo meteorytów. Jeden ma 35 ton!... No i Lucy, z której miałem kiedyś pytanie na egzaminie:)!

Planetarium Hayden. Też super. Ty Adam chyba teraz w nim też byłeś? Podanie wiedzy niesamowite. BTW Narratorem jest Whoopi Goldberg:)

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

a5.jpg

a6.jpg

Edytowane przez Tiamat
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetarium Hayden. Też super. Ty Adam chyba teraz w nim też byłeś? Podanie wiedzy niesamowite. BTW Narratorem jest Whoopi Goldberg:)

Tak, też byłem w miejscach o których piszesz i nawet nie ma co komentować. Amerykanie mają talent do tworzenia atmosfery i "opowiadania historii". Nawet sam wjazd do Hayden jest zorganizowany tak, że masz wrażenie lotu "w kosmos" (windy, odprawa, etc.). W Warszawie Niebo Kopernika jest super, ale... klimatu, oprawy, narracji, tego trzeba się uczyć i to dużo.

 

W muzech NY można zobaczyć aktualne, świeże eksponaty, którymi aktualnie żyje świat. To samo galerie. Stety, niestety, to tam się wszystko zaczyna i dopiero potem krąży po świecie, albo i nie krąży - w większości. Dla ludzi ciekawych świata, z pasją, chętnych do realizacji swoich planów, to raj. W zasadzie, jak się zastanowić, to moje życie fluktuuje bardziej dookoła ludzi z usa, niż PL. Wszystko, czym się zajmuję, to kultura z usa (design, astronomia, technologia, komputery, software, etc.). Nie wiem, co o tym myśleć i takie wyjazdy nie poprawiają humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.