Skocz do zawartości

Czyszczenie samej matrycy w CANONIE


motoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem - najlepiej oddać do serwisu. Taka usługa to wydatek od 25 - 35 zł i jesteśmy pewni, że nic nam się nie ,,urodzi" po takim zabiegu :icon_biggrin:

 

moze i tak ale z tego co wiem serwisu nie dają żadnej gwarancji ze czyszczenie przyniesie jakikolwiek skuteki a po drugie

oni raczej mają do czynienia z aparatami które mają w oryginale jakiś filtr (czytaj szybkę) przed matrycą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają do czynienia, na sąsiednim forum jest watek na ten temat i kolega mający mod. Canona wielokrotnie oddawał. Zawsze gdy oddaje się przedmiot do konserwacji czy czyszczenia do autoryzowanego serwisu i jest sprawny nie mają prawa oddać uszkodzonego, bez problemu wyegzekwujesz swoje prawa konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają do czynienia, na sąsiednim forum jest watek na ten temat i kolega mający mod. Canona wielokrotnie oddawał. Zawsze gdy oddaje się przedmiot do konserwacji czy czyszczenia do autoryzowanego serwisu i jest sprawny nie mają prawa oddać uszkodzonego, bez problemu wyegzekwujesz swoje prawa konsumenta.

 

to że oddadza sprawny nie podlega dyskusji , ale czy z dobrze wyczyszczoną matryca? gdzieś kiedyś czytałem że z tym to różnie bywa

Skoro twierdzisz że same matryce tez czyszczą to zadzwonie jutro na żytnią i popytam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że oddadza sprawny nie podlega dyskusji , ale czy z dobrze wyczyszczoną matryca? gdzieś kiedyś czytałem że z tym to różnie bywa

Skoro twierdzisz że same matryce tez czyszczą to zadzwonie jutro na żytnią i popytam co i jak.

Zrób zdjęcie białego tła przez jakikolwiek obiektyw przy max przymkniętej przysłonie i sobie zapisz i poproś żeby po wyczyszczeniu najpierw zrobili takie samo zdjęcie i Ci podesłali. W ten sposób unikniesz przesyłania aparatu tam i z powrotem w razie kłopotów.

Problem z serwisem na Żytniej jest taki, że jest tylko jeden w całym kraju i można o nim znaleźć dość skrajne opinie :)

Poza tym do tej czynności na pewno nie jest potrzebny autoryzowany serwis Canona. Na miejscu masz np http://www.avserwis.dei.pl/ - 40zł za czyszczenie zwykłe, 100-150 za czyszczenie z demontażem i kąpielą z tego co pamiętam, więc na pewno sobie poradzą z matrycą bez filtra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............

Poza tym do tej czynności na pewno nie jest potrzebny autoryzowany serwis Canona. Na miejscu masz np http://www.avserwis.dei.pl/ - 40zł za czyszczenie zwykłe, 100-150 za czyszczenie z demontażem i kąpielą z tego co pamiętam, więc na pewno sobie poradzą z matrycą bez filtra :)

 

O i wielkie dzęki

Podjadę do nich i zobaczymy co poradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc byłem dziś w AVSERWIS.

Zostawiłem aparat do czyszczenia.

Standartowa cena za taką usługę to 120zł

Pan mówił że do tego zawsze rozbierają aparat żeby mieć na stole samą matryce.

Czyszczą na mokro.

Gość robi wrażenie że wie co mówi.

Twierdzi że najczęściej matryca brudzi się poprzez zaparowanie , wtedy powstają na niej syfy w formie zacieków ,

których nie można usunąć dmuchając gruszką. Odradza urzywania wszelakiej maści sprejów , pokazywał mi Canona 600d w którym gośc dośc konkretnie zawalił aparat jakimś syfem w spreju. Koszt czyszczenia jedyne 360zł , gdyby odrazu przyniósł do nich było by 120

Edytowane przez motoolo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.