Skocz do zawartości

Mglawice Oriona


kobat1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny rok i znow przyszla pora na Oriona :)

 

Oto moje ostatnie zdjecia zrobione kamerka DSI II PRO, montaz CG-5 bez guide, tuba SW150/750.

 

NGC 2024 znana rowniez jako Mglawica Plomien. Kształtem przypomina rozpalony płomyk, Plomien znajduje się na dużym obszarze emisji mgławic w konstelacji Oriona, znanym jako Oblok Molekularny w Orionie.

 

48 klatek x 30 sec.

 

post-21224-0-80108600-1350834002_thumb.jpg

 

Inna mglawica wchodzaca w sklad Obloku Molekularnego Oriona jest IC 434 popularnie zwana jako Mglawica Konski Leb. Jest to ciemna mglawica, co oznacza ze jej pyl jest podswietlany "od tylu" :)

 

Nie sadzilem ze z moim sprzetem uda mi sie ja zarejestrowac, a jak to wyszlo ocencie sami :)

 

36 klatek x 42,4 sec - filtr UHC-S.

 

post-21224-0-78888500-1350827318_thumb.jpg

 

Pozdrawiam i licze na wyrozumialosc co do obrobki zdjec, w szczegolnosci NGC 2044... Straszna poswiata od gwiazdy Alnitak nie dala sie tak latwo usunac...

 

PS. Przepraszam wszystkich ale podmienilem zdjecia na lepsze :) wczesniejsze byly wgrywane (i obrabiane) na innym komputerze i wyszly za ciemne. Musze skalibrowac ten monitor.

Edytowane przez kobat1
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Koński łeb to nie Barnard 33 w emisyjnej IC434? :-)

 

Racja, Konski leb jest przed mglawica emisyjna IC434 i jest przez nia podswietlany.

 

Jak ogladam jakies zdjecia w sieci zrobione taka kameka to niestety za duzo wiecej nie da sie wycisnac. Niektorzy nawet zamieszczaja fotki z pojechanmi gwiazdami :icon_rolleyes: . U mnie bez guildingu te 42 sec to max, w sumie zrobilem okolo 96 klatek ale tylko te 36 nadawalo sie do dalszej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogladam jakies zdjecia w sieci zrobione taka kameka to niestety za duzo wiecej nie da sie wycisnac. Niektorzy nawet zamieszczaja fotki z pojechanmi gwiazdami :icon_rolleyes: . U mnie bez guildingu te 42 sec to max, w sumie zrobilem okolo 96 klatek ale tylko te 36 nadawalo sie do dalszej pracy :)

Nie no ja mówię tu o dłuższych czasach :-) dużo dłuższych :-)

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.