Jump to content

Pav1007

Moderator
 • Content Count

  4,918
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Pav1007 last won the day on June 5

Pav1007 had the most liked content!

Community Reputation

4,822 Excellent

2 Followers

About Pav1007

 • Rank
  Astrofotograf stosowany
 • Birthday 07/10/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroscapes.eu
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/PRAstroscapes/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/radompaw/?hl=pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, fotografia, literatura, gry planszowe (dawniej RPG), lotnictwo, sztuki walki i kilka się jeszcze znajdzie.
 • Sprzęt astronomiczny
  Zaczynamy od:
  montaż: AZ-EQ6

Recent Profile Visitors

13,580 profile views
 1. Taki sos to urok tej palety :-) Samo Ha też wygląda zacnie :-) Dzięki! ooo, dzięki! :-) Zrobię zdjęcie warunków i wrzucę - dobrze, że M16 to jasny obiekt. hmm, podchodziłem do niego 3 dni, dwie wersje poszły do kosza, obróbka poszczególnych kanałów, potem już zdjęcia jako całość... sądzę, że sumarycznie z 12h
 2. Hej, Noce krótkie, białe i obserwując astrofotografa przy sprzęcie to jedyne co przychodzi do głowy to "serwisuje", "dobiera złączki" albo "testuje". U mnie było troszkę inaczej - mimo bardzo niesprzyjających warunków - miasto, białe noce i księżyc postanowiłem dopalić obiekt, który płynie na deklinacji prawie -14* Udało mi się zebrać 156x300sek wodoru, 189x300sek tlenu i 69x300sek (bin2) siarki - wszystko to przez Njutka 8" f/5 z podpiętą ASI1600MM-C. Obiekt jest tak popularny, że nie ma co pisać więcej. Oto wynik:
 3. Zdecydowanie zostaw w tle trochę szumu... teraz jest kisielek :-(
 4. @M.M.M. Czytam sobie to co napisałeś - gratuluję uzyskania długiego czasu. Bałem się, że nikt tego nie napisze, ale @MateuszW jak zwykle staną na wysokości zadania. To, że uzyskałeś taką klatkę wcale nie jest wynikiem TYLKO ustawienia na polarną. Ustawienie montażu na biegun powoduje, że nie mamy dryfu gwiazdy w osi deklinacji. Jakość prowadzenia w osi RA zależna jest od czynników takich jak PE montażu (wspomniane powyżej, czyli jakości wykonania mechanicznych części montażu, przeważenia czy wagi setupu. To, że udało Ci się naświetlić klatkę 300sek to znaczy, że ułożenie reduktorów, ślimaka i ślimacznicy pozwoliło Ci na takie naświetlanie - wielce prawdopodobne jest, że na tym montażu miałbyś odrzut większy niż 50% klatek. Wg mnie kupowanie polemastera to wyrzucone pieniądze, przy pomocy programu PAT kolegi @bujarek ustawiam na biegun w 5-7min z dokładnością ok 1".
 5. Drugie mnie zniszczyło! MUSZĘ też wycelować w ten obszar!
 6. Jasne, z gustem nie dyskutuję :-) Wg mnie świetnie tam wyglądają gwiazdy o różnej wielkości - zaleta pól gwiazdowych. Ja poszedłem trochę w inną stronę i zostawiłem pole gwiazdowe
 7. Zmniejszałeś gwiazdy? Wyglądają trochę jak piasek
 8. Widzę, że koledzy pomogli. Ja mam zamontowaną kamerę a nie DSLR :-) hmmm 2" drawtube powinien być taki sam jak w SW. Więc "teoretycznie " powinien się dać nakręcić - jak ten WO ma gwint na drawtube.
 9. Dzięki :-) Było napisać na ekranie telefonu adres mojej strony i adres astropolis :-D może by się zalogował :-)
 10. @Grzędziel Takie czasy są niestety wymuszone miejscem skąd robię zdjęcia. Gdybym miał ciemne niebo to i połowa (jak nie mniej) by wystarczyło :-) Wcale mi się nie chce aspirować do "najdłużej naświetlanej astrofotografii" :-D @wessel wygrał - 90'tki nie pobiję :-D @Tayson jak patrzę na ten Twój monitor to tam sporo sygnału nie widać :-D weź zerknij na jakimś lepszym :-)
 11. Dzięki Maćku, ja się zdziwiłem, na wodorze to niemgławicowego obszaru to szukać z lupą :-) i to przy 180 sekundowych klatkach. Faktycznie można się zgubić przy określaniu obiektu :-) Też zwróciłem uwagę na te obwódki, ale nie walczyłem już z tym, do bardziej komfortowej obróbki potrzebowałbym dobrego tlenu. P.
 12. Panie i Panowie, meine Damen und Herren, Mesdames et Messieurs, ご列席の皆様 Projekt rozpoczęty w zeszłym roku nareszcie przeszedł linię mety (mam taką nadzieję). Materiał sporo czasu leżakował u mnie na dysku, aż w końcu udało mi się do niego przysiąść. Jak wodór i siarka były stosunkowo łatwe w obróbce tak tlen to istny koszmar, który do dziś śni mi się po nocach. Przez swój błąd nie miałem do niego flatów więc walczyłem z paciakami i winietą jak lew :-) Chciałem Wam w międzyczasie pokazać wersję BiColor, ale przez jakość tlenu zrezygnowałem - dlatego też prezentuję Wam od razu wersję w kolorystyce HST. Zastanawiałem się czy wybrać wersję z większą ilością zielonego, może z mniejszą a może coś pomiędzy - i wybrałem tą ostatnią opcję. Materiał zbierany z warszawskiego tarasu (Ursus), przez SW ED80, rejestrowany przez ASI1600MM-C z filtrami baadera, prowadzony na AZ-EQ6. Wodór: 282x180sek, Tlen: 73x300sek, Siarka: 49x300sek (sumarycznie: 24h 16min) Miłego oglądania Paweł
 13. % nie ustawisz, ale RGB możesz podejrzeć - na dole jest próbnik (taki trójkącik), wybierasz Intiger range i wybierasz 8 bit (dla 0-255).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.