Jump to content

Pav1007

Moderator
 • Content Count

  5,110
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Pav1007 last won the day on September 5

Pav1007 had the most liked content!

Community Reputation

5,094 Excellent

2 Followers

About Pav1007

 • Rank
  Astrofotograf stosowany
 • Birthday 07/10/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroscapes.eu
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/PRAstroscapes/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/radompaw/?hl=pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, fotografia, literatura, gry planszowe (dawniej RPG), lotnictwo, sztuki walki i kilka się jeszcze znajdzie.
 • Sprzęt astronomiczny
  Zaczynamy od:
  montaż: AZ-EQ6

Recent Profile Visitors

14,770 profile views
 1. U mnie entuzjazm jest :-) Super - to pozostaje się umówić.
 2. @Adam_Jesion nadal planujesz jakieś spotkanie w temacie wspólnej nauki Pixa? Jak tak to ja się piszę.
 3. No przecież masz wyżej linka - wrzuciłem powyżej :-)
 4. Cudze chwalicie a swojego nie znacie... :-) :-)
 5. PHD stwierdza, że dryf nie jest na północ (jak masz ustawione) i dlatego nie wykonuje korekt. Przestaw na Południe lub na auto i wtedy będziesz miał korekty.
 6. Tak, miał - i co więcej, optyk mechanik z Niemczech korzysta ze zdjęcia, które ja zrobiłem (nota bene to mój, nowy egzemplarz był) :-) - zastanawia mnie fakt, skąd zdobył to zdjęcie :-) Zabawa kolimacyjna z tym teleskopem to niezła bajka - ja walczyłem prawie rok :-) Na początku okazało się, że soczewka w korektorze się przemieszcza i po dokręceniu (delikatnym) pierścienia problem zniknął. Kolejny temat to wyciąg, który giął się jak cholera - na szczęście był łożyskowany i dało się to wyregulować (do czasu aż łożysko dociskające drawtube się rozwaliło) i na koniec zabawy z tilterem. Suma summarum - dało się z tego wyprodukować zdjęcie.
 7. Wg mnie gdyby to była kwestia umiejscowienia obiektu to tak samo by prowadził przed meridianem. Niemniej kwestia położenia jest istotna na tyle, że mogło to "pokazać" błędy np w wyważeniu.
 8. Zazwyczaj tak, chyba, że Twój montaż spokojnie sobie radzi z różnym przeważeniem (czyt. jest dobrze wyregulowany i nasmarowany). Ja u siebie nie przeważam po flipie, ale znam ludzi, którzy przeważają.
 9. Powtórzę, jeśli by Ci się nawet skosił biegun to widziałbyś dryf ale nie szarpanie. Szarpanie wynika najczęściej z a) seeingu do bani (gwiazda pływa) i są źle ustawione parametry guidingu, b) po prostu źle ustawione parametry guidingu (nadkorekcja), c) kiedy montaż popuszcza a nie ciągnie, możesz mieć niewystarczającą ilość smaru w przekładni śmlimakowej (czyt. jest sucho) i ślimak trze o ślimacznicę dość wyraźnie i d) może się zdarzyć jak zmienia się temperatura i pojawiają się luzy na reduktorach (ale Ty masz chyba opaskowany). P.
 10. To musi nie sztywno siedzieć w klinie albo być niedostatecznie mocno przykręcony do statywu. Ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Chociaż jakby się biegun rozjechał to byłby widoczny dryf w deklinacji a nie szarpanie guidingu.
 11. nie, nie trzeba robić - automatycznie zmienia kierunki korekt. Wykres miałeś poszarpany bo zmieniło się przeważenie na montażu, który zaczął popuszczać a nie ciągnąć + pewnie inne elementy jak np kable inaczej sie ułożyły. Do automatycznego meridian flipa dobrze mieć albo montaż z zapasem mocy (czy. udźwigu) i dobrze ogarnięty setup. Przypuszczalnie, gdybyś nie przerwał sesji guiding by się w końcu uspokoił - teleskop ułożyłby się inaczej i klatki by schodziły dobre.
 12. I tak nie będziesz dmuchać pare minut na lustro - nie ma to znaczenia. Rosa schodzi po paru sekundach. NIEEEE - nie odkręcasz wyciągu okularowego! Wyjmujesz tylko okular i dmuchasz w dziure :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.