Skocz do zawartości

Pav1007

Moderator
 • Zawartość

  3754
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  19

Ostatnia wygrana Pav1007 w Rankingu w dniu 24 Maj

Pav1007 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

3196 Excellent

O Pav1007

 • Tytuł
  Astrofotograf stosowany
 • Urodziny 10.07.1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroscapes.eu
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/PRAstroscapes/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/radompaw/?hl=pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, fotografia, literatura, gry planszowe (dawniej RPG), lotnictwo i kilka się jeszcze znajdzie.
 • Sprzęt astronomiczny
  Zaczynamy od:
  kamera: QHY168C

Ostatnie wizyty

3517 wyświetleń profilu
 1. IC 1396 HST

  Kurcze, albo to mi się wydaje albo przeraźliwie mało wodoru się zarejestrowało... EDIT - chyba jednak to mi się wydaje :-D
 2. Sprzęt astrofoto do Synty 8"

  Zacznijmy od tego co chcesz fotografować tą Syntą. Bez platformy paralaktycznej zapomnij o dłuższych czasach, a o czasach dochodzących do 10min i więcej to w ogóle zapomnij. Jeśli miałbym celować to platforma paralaktyczna, korektor komy i jakiś CMOS - typu ASI1600 czy QHY163M i próbować sił w Lucky Imaging... Powiedz nam na co liczysz, co chcesz osiągnąć (jakie efekty) i co chcesz fotografować.
 3. Sprzęt astrofoto do Synty 8"

  Chcesz kamerę dedykowaną (CCD/CMOS) czy DSLR'a? Korektor komy: https://deltaoptical.pl/korektor-komy-2-mark-iii to must zarówno do kamery jak i DSLR'a
 4. M31 - czy tam cokolwiek jest?

  oki :-)
 5. M31 - czy tam cokolwiek jest?

  Ależ nie ma mnie za co przepraszać :-) Często M31 identyfikowana jest z "łatwym obiektem, w sam raz dla początkujących" - a tak nie jest, M31 jest trudna w obróbce... jako galaktykę na pierwszy strzał, poleciłbym M33 - tylko kapeńkę ciemniejsza ale nie ma takich różnic poziomu sygnału jak M31. Zastanawia mnie, że skoro robiłeś w Rawach (14bit) to nie powinno być takiej posteryzacji - czy na mocno podciągniętej pojedynczej klatce też widać takie skokowe przejścia tonalne? i co najważniejsze - w czym zapisałeś plik wynikowy z DSS? w jpg czy w 16bit tiffie? To co widać jeśli chodzi o dryf, to najpewniej deklinacja - czyli błąd ustawienia na polarną. Skoro nie miałeś korekt w deklinacji to obiekt sobie spokojnie uciekał :-) DSS radzi sobie z takimi przesunięciami. P.
 6. M31 - czy tam cokolwiek jest?

  Ależ to nie jest dziwne - to normalne. Zewnętrzne części M31 są ciężkie do wyciągnięcia i wymagają dobrego nieba aby je poprawnie wydobyć. M31 tylko pozornie jest łatwa do rejestracji i obróbki... łatwo to można zarejestrować jądro i najbliższe jemu okolice. To co jest na zdjęciu to stack z 8bitowych plików - brak przejść tonalnych
 7. Ruch HEQ5 z poziomu guidera - problem

  No właśnie tutaj nie rozwiązuje - spróbuję jeszcze zrobić totalny uninstall wszystkiego (Maxim6 i EQMOD) i zobaczę raz jeszcze A jak nagrać co idzie do montażu? APT nie obsługuje guidingu samo w sobie - robi to za pośrednictwem PHD. Ale fakt - w PHD nie sprawdzałem - sprawdzę, dzięki.
 8. Sprzęt astrofoto do Synty 8"

  Zacznij od platformy paralaktycznej, np http://www.reinervogel.net/index_e.html?/Plattform/Plattform_e.html bez niej to księżyc i słoneczko przez filtry :-)
 9. M45 z Pentaxa 135

  Dobrze by było usunąć aberrację z gwiazd (w LR to można zrobić).
 10. M45 i M27 na koniec lata i początek jesieni

  Jak oddalisz dalej to odblask się powiększy - im bliżej matrycy tym lepiej - tak sądzę
 11. Hej, szukałem, szukałem i nie znalazłem, więc stwierdziłem, że podzielę się z Wami moim problemem - może ktoś z Was zna rozwiązanie lub spotkał się z problemem. Kilka stałych: Montaż HEQ, do którego podpięty jest moduł Bluetooth do komunikacji z komputerem. Poniższe było testowane na komputerze #1 z Win7 i #2 z Win10 Platforma ASCOM 6.3 (testowane również na 6.2), EQMOD - testowane na 1.24, 1.29 i 2.00 Maxim 6 Control via: Telescope Sytuacja: Montaż podpięty za pomocą EQMOD, używając przycisków na panelu EQMOD'a montaż przesuwa się we wskazanym kierunku. Maxim: Zakładka guide -> MOVE czas ruchu 5sek (testowane na wielu innych - dłuższych) Klikam X+ - montaż przesuwa się we wskazanym kierunku w zadanym czasie, to samo przy X - ; każde kliknięcie powoduje ruch montażu Klikam Y+ lub Y - - montaż wykonuje ruch, klikam Y+ lub Y - montaż NIE WYKONUJE RUCHU (jest mikrosekundowe mrugnięcie Moving Telescope i wraca do Camera Idle), następne kliknięcie powoduje, że montaż WYKONUJE RUCH, następne NIE WYKONUJE RUCHU i tak dalej... ruch w deklinacji wykonywany jest CO DRUGI. Przy kalibracji guidingu obserwowany jest ten sam efekt: - albo wykona pierwszy ruch w deklinacji i już nie wróci do punktu wyjścia - albo nie wykona pierwszego ruchu i wykona następny (również nie wróci do punktu wyjścia) Ironia: Jeśli w stałych (patrz wyżej) zamienimy Maxim 6 na Maxim 5.24 - WSZYSTKO DZIAŁA BEZ PROBLEMU! Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
 12. M45 i M27 na koniec lata i początek jesieni

  Filtr...
 13. Jaka kamerka?

  Mateusz... bardzo Cię proszę :-)
×