Jump to content

Pav1007

Moderator
 • Content Count

  5393
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Pav1007 last won the day on June 9

Pav1007 had the most liked content!

Community Reputation

5945 Excellent

2 Followers

About Pav1007

 • Rank
  Astrofotograf stosowany
 • Birthday 07/10/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroscapes.eu
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/PRAstroscapes/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/radompaw/?hl=pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, fotografia, literatura, gry planszowe (dawniej RPG), lotnictwo, sztuki walki i kilka się jeszcze znajdzie.
 • Sprzęt astronomiczny
  AZEQ6 / Newton 8" f/5 / SWED80 / ZWO ASI1600MMC

Recent Profile Visitors

20606 profile views
 1. Teraz już powiem :-D gdyby się komuś chciało przeczytać to zachęcam :-) https://astronomy-imaging-camera.com/astrobio/astrophotographers-story-pawel-radomski.html
 2. Dzięki Maćku za wiarę :)) miłe zaskoczenie
 3. heh - miło, że wyłapałeś @Tuvoc :-) Tak - tak się stało, że zostało wybrane fotografią tygodnia przez ZWO i w tajemnicy Wam powiem, że coś jeszcze robię dla ZWO :-) Dzięki @Selmak :-)
 4. Ponieważ masz zazębioną deklinację z jednej strony - jak wykonuje ruch przeciwny do zazębionego to musi upłynąć czas by się ponownie zazębiła ślimacznica ze ślimakiem. Dodaj do tego ciaśniej skręconą oś + wyważenie deklinacji tak, że w danej pozycji teleskopu jest to położenie neutralne i zagwozdka gotowa. Spróbuj zrobić kalibrację w innym miejscu nieba, lub wyraźnie przeważyć którąś stronę deklinacji
 5. A nie wiem - być może. Jego zdjęcia dobrze mi się ogląda w miniaturkach - jak powiększę to jakoś mi nie podchodzi ten styl. Bardzo fajnie wyszło - stonowany obrazek. Wg mnie zdecydowanie lepiej niż jakby ciągnąć na siłę. Fajnie, że moje prace inspirują - to budujące :-) Potęga stackowania :-)
 6. Skorzystałem, usunałem gwiazdy, ale nie użyłem tego bezgwiazdowego zdjęcia do dalszej obróbki. Pokazałem tylko na FB :-) W procesie używałem Dust&Scratches w PSie zgodnie z tym co dwa razy mówiłem na warsztatach nad Tanwią :-)
 7. Dzięki Łukasz :-) Heh, dobre określenie :-) Umiar w braku umiaru :-) DziękI! Twoje zdjęcia są poza moim zasięgiem, więc możemy podziwiać własne prace - i to jest niesamowite :-) Dzięki wielkie :-)
 8. Dzięki Maćku! Bardzo miło to czytać Tomek to w ogóle ewenement :-) Ja staram się dużo eksperymentować i sprawdzać organoleptycznie to co ustawię :-) Tak mam z Pixem, dłubię aż wydłubię :-) Widać po Waszych zdjęciach, że stare metody też działają i to doskonale. A mi na pewno ciężko uwierzyć w to co czytam :-D Normalnie zrobię z Tobą zdjęcie i zapiszę jako "Boguś Jarzyna u mnie na warsztatach" :-D Ha, you tell me... co prawda nie enduro ale też człowiek chciałby mieć czas na wszystko co lubi/kocha... OMG... to się posramy :-) Raz jeszcze dziękuję :-)
 9. Haha :-) Dobre :-)) Były, były - z tych ostatnich to Marta miała 76: dla Łukasza Sujki to chleb powszedni :-) ale dziękuję :-)
 10. @Jarzyna B., mega dziękuję :-) Takie słowa w ustach osoby, która byłą dla mnie inspiracją do robienia zdjęć to niesamowita gratyfikacja :-) W zasadzie to w ogóle czasami ciężko mi uwierzyć jak czytam takie słowa od Ciebie czy od Maćka @wessel, Adama @Adam_Jesion, Marcina @MaPa czy wielu innych. Kiedy ja robiłem takie zdjęcia jak niżej, zachwycałem się nimi pod niebiosa, Wy tworzyliście dzieła sztuki :-) Dzięki raz jeszcze! Na Twoim zdjęciu faktycznie siedzi ogrom pyłów! To mi się właśnie podoba w mgławicach pyłowych - nigdy nie wiesz ile tam jeszcze w tle siedzi, ludzie się fiksują na kardynalnych obiektach a tam są takie fantastyczne obszary, trzeba tylko zebrać dobry materiał i odpowiednio obrobić zdjęcie. Tym bardziej, że Ty robiłeś je z Hiszpanii a ja 80km na południe od Warszawy - w Ryczywole :-D Życzę wszystkim uporu i zacięcia. Dzięki! :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.