Jump to content

Pav1007

Moderator
 • Content Count

  5707
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Pav1007 last won the day on May 21

Pav1007 had the most liked content!

Community Reputation

6600 Excellent

4 Followers

About Pav1007

 • Rank
  Astrofotograf stosowany
 • Birthday 07/10/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroscapes.eu
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/PRAstroscapes/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/radompaw/?hl=pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, fotografia, literatura, gry planszowe (dawniej RPG), lotnictwo, sztuki walki i kilka się jeszcze znajdzie.
 • Sprzęt astronomiczny
  AZEQ6 / Newton 8" f/5 / SWED80 / ZWO ASI1600MMC

Recent Profile Visitors

30983 profile views
 1. Radek napisał, że opcja będzie w 3.5.4... a ten update jest do 3.5.3
 2. Dla mnie definitywnie 1 opcja. Druga dla mnie odpada, a trzecia - to już bardzo krótkie noce.
 3. Nie. Rozmowy na ten temat już były. Dlatego też powstało forum (pytania i odpowiedzi) w których mają być zadawane pytania a społeczność przez właśnie te głosowanie wybiera najlepszą odpowiedź. Te forma tyczą się pytań a nie dyskusji na dany temat. Jak powstaje offtop lub pytanie zmienia się w dyskusję to proszę autora (jeśli oczywiście tego chce) o kontakt z moderatorem by ten przeniósł do odpowiedniego działu gdzie nie ma takiego systemu (każde inne poza grupą "Pytania i odpowiedzi"). Z założenia te podfora powstały dla osób bardzo początkujących, stawiających "pierwsze kroki" w dziedzinie.
 4. Astrography to najlepsza drukarnia do druku zdjęć astro, jednak żadna drukarnia nie wydrukuje poprawnie zdjęcia jak nie jest przygotowane do druku. Dlatego też proponuję do tego przysiąść. Jak dotąd drukowałem zdjęcia tylko na wystawę, ale w domu mam jedno, które dostałem na urodziny (dostałem wydruk, zdjęcie jest moje :-) ) i darzę sporym sentymentem :-) Drukowane właśnie w astrography.
 5. To już było gadane w wątku :-) Własnie tak działa SGP zawsze centruje obiekt po utracie gwiazdy. Radek napisał, że takie wdrożenie jest planowane i dlatego też powstał ten wątek.
 6. https://www.facebook.com/jaroslaw.smolar/posts/1877684502394313 na samym dole, wersja 3.5.4 Chodzi o dodanie funkcjonalności centrowania nie wiem :-) wiem co napisał :-) czekam na tą opcję jak na zbawienie :-)
 7. @RadekK, pisałeś na FB, że jest planowane wdrożenie opcji centrowania po utracie gwiazdy do guidingu na czerwiec tego roku. Czy coś już wiadomo o tej funkcjonalności? Możesz podać jakąś datę? Pozdrawiam Paweł
 8. Panowie, załóżcie sobie wątek wspomnieniowy ( @Agent Smith nawet już założył ) - ten wątek tyczy się aktualnego zaćmienia a nie quizów czy wspominek. :-)
 9. @Lukasz83 zapraszam do mnie na warsztaty :-)) czyżbyś przerzucał się na dlugoczasową astrofotografię? :-))) Zdjęcie bardzo fajne jak na pierwsze!
 10. Szanowni, czy ktoś z Was posiada Samyanga 135mm z mocowaniem Canona lub Askara 200mm i nie bałby się pożyczyć? Jak znajdzie się taki śmiałek to byłbym wdzięczny za info na PW. Dzięki!

  1. Behlur_Olderys

   Behlur_Olderys

   Mam w Krakowie, ale z mocowaniem M48 :)

 11. @Grzędziel bardzo prosto można sobie spersonalizować to co się chce oglądać. Na stronie głównej, nad tematami jest przycisk Naciskasz go i Twym oczom ukarze się lista wszystkich for i podfor, zaznaczasz tylko te, które chcesz, żeby Ci się wyświetlały i zostawiasz forma giełdy odznaczone Jak będziesz chciał oglądać giełdę to wchodzisz sobie albo w podforum giełdy albo zaznaczasz ptaszek przy tym forum na ww. liście. P.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.