Skocz do zawartości

Pav1007

Moderator
 • Zawartość

  3834
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  20

Ostatnia wygrana Pav1007 w dniu 30 Listopad

Użytkownicy przyznają Pav1007 punkty reputacji!

Reputacja

3336 Excellent

O Pav1007

 • Tytuł
  Astrofotograf stosowany
 • Urodziny 10.07.1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroscapes.eu
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/PRAstroscapes/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/radompaw/?hl=pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astro, fotografia, literatura, gry planszowe (dawniej RPG), lotnictwo i kilka się jeszcze znajdzie.
 • Sprzęt astronomiczny
  Zaczynamy od:
  kamera: QHY168C

Ostatnie wizyty

4700 wyświetleń profilu
 1. Czy gdyby......to......

  Jak wspomniałem - niebo jest gorsze niż w Broku - dlatego jako priorytet ustawiałbym się na Brok :-)
 2. Asi071 vs nowy Canon

  QHY168C ma tą samą matrycę - jak wróci z naprawy to służę informacją, nawet można jakieś testy zrobić.
 3. Czy gdyby......to......

  Ja również mam działkę 76km na południe od Warszawy (obok miasteczka Ryczywół). Jest tam dom całoroczny ze wszystkimi mediami i kominkiem. Pomieści, ze spaniem koedukacyjnym, nawet 20 osób. Niebo jest niestety gorsze niż w Broku i pole obserwacyjne (działka moja i sąsiada) otoczone jest szpalerem drzew - Oriona można robić, ale trzeba się odpowiednio ustawić. Jest to standardowa miejscówka moja i dzikiego. Jak będzie pogoda to będziemy coś organizować (zresztą kilkukrotnie pytałem się w statusach czy ktoś chce ze mną jechać na wspólne focenie). :-)
 4. Czy gdyby......to......

  Nie wiem co gorsze :-DDDDDD (oczywiście żart :-) )
 5. Jutro pogoda a ja mam kamerę zjeb... co za draństwo...

 6. Czy ktoś dysponuje ekstraktorem to zębatek na osi silnika HEQ5?

  1. Duser

   Duser

   Miałem kiedyś coś takiego. Poszukam i dam znać.

  2. Duser

   Duser

   Mam go . Podaj adres to ci prześlę.

  3. Pav1007

   Pav1007

   Poszło PW - dzięki

 7. Canon 60D czy 70D?

  nie wiem czy działa :-D Teraz jest wersja 6 maxima :-) za 10 lat wydadzą wersję 7 za koszmarne pieniądze z dodanym ficzerem obsługi DSLR'a po wifi :-)
 8. Canon 60D czy 70D?

  Tak, dokładnie ta sama. Nie ma różnic w funkcjonalności od wersji 7, koszt 1099$ za basic i 1499$ za premium Z tego co pamiętam to w wersji mobilnej nie ma ręcznego ustawiania ostrości.
 9. Montaż HEQ5 bez guidingu

  Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić Piotrze. Pojechane gwiazdy są zgodne z prowadzeniem montażu w osi RA. Na załączonym rysunku czerwoną strzałeczką oznaczyłem "ruch" Andromedy. Gdyby był błąd ustawienia na biegun gwiazdy były by poruszone zgodnie z zieloną strzałką. Chyba, że coś porypałem :-)
 10. Montaż HEQ5 bez guidingu

  Patrząc w ten sposób to możemy powiedzieć, że HEQ5 uciągnie 30min z jakimś njutkiem o ogniskowej 1m (zakładając że będzie to w granicach nośności montażu) - oczywiście bez guidingu. Wyznacznikiem czy montaż "uciągnie" dany zestaw optyczny jest punktowość gwiazd a nie, że "coś widać"
 11. Canon 60D czy 70D?

  Uruchmiając WiFI, aparat stawia AP do którego łączy się telefon. Jest do wyboru - albo AP dla telefonów, albo połączenie wifi z komputerem (wtedy AParat łączy się z siecią wifi). Via PC - możesz korzystać z aplikacji do zdalnej obsługi aparatu (zmieniać możesz w zasadzie wszystko), ISO, WB, Bracketing, Ostrość (ręczna lub automatyczna), LV, Interwały ekspozycji, ekspozycja długoczasowa itd. Via App - podstawowe elementy, WB, ISO, LV - bardzo fajna aplikacja. Masz podgląd na żywo, kadrujesz, naciskasz jeden przycisk i robi fotkę. Tak Nie wiem, używam tylko Canona :-)
 12. Canon 60D czy 70D?

  Korzystam, głównie przy zdjęciach "dziennych" i rodzinnych. Czasami też używam to fotografowania np moich kotów :-) w Astrofoto korzystam zawsze z laptopa (w przyadku robienia zdjęć z kamer jak i z DSLR). Dzięki :-)
 13. Canon 60D czy 70D?

  Cześć, witamy :-) Główną różnicą między tymi modelami jest matryca a nie moduł WiFi. WiFi jest dodatkiem (traktuję go jako bajer, bo również mam ten aparat). Poza tym co co wypisałeś (zakres ISO, Mpix) są ważniejszymi różnicami niż moduł WiFi :-) Ja bym brał 70D (sam stałem przed takim wyborem i zdecydowałem się na 70D), a jeśli chodzi o astrofotografię to z tego body z 200mm f/2.8 L są te zdjęcia: http://astroscapes.eu/pl/galerie/astrofotografia?wielka-galaktyka-w-andromedzie http://astroscapes.eu/pl/galerie/astrofotografia?petla-labedzia http://astroscapes.eu/pl/galerie/astrofotografia?iris-widefield Paweł
×