Skocz do zawartości

[S] Obiektyw Zenitar typ "Rybie oko"


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprzedania mam obiektyw typu "Rybie Oko" - wg. mnie rewelacja. Testowałem kilka obiektywów tego typu (znacznie droższych) zanim zdecydowałem się na ten egzemplarz czyli: Peleng 8, Samyang 8, Samyang 14 i niestety okazały się znacznie słabsze pod względem ostrzenia, kontrastu obrazu, szczegółów.

 

Powierzchnia zewnetrznej soczewki posiada delikatne ryski (prawdopodobnie od ściereczki wczesniejszego właściciela - bez wpływu na obraz)

 

Obiektyw kupiłem około rok temu na forum CanonBoard, właściciel opisywał że był w serwisie i faktycznie widać nacięcie na pasku ostrzenia. Obiektyw posiada chip Dandelion oraz przejściówkę M42/Canon można go stosować z pełna klatka - ja uzywałem z 450 d i 550 d i byłem bardzo zadowolony. Większość HDRów wykonałem właśnie tym obiektywem: http://www.astronomia.vot.pl/index.php?option=com_joomgallery&view=category&catid=12&Itemid=30

 

Sprzedaje za cenę jaką kupiłem w sumie z bólem serca, bo pewnie za jakiś czas będę znowu szukał takiego obiektywu - ale w tej chwili zmieniam trochę konfigurację sprzętu.

 

Cena 650,- + koszt wysyłki

 

 

 

z1.jpg

Zen.jpg

zenitar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.