Skocz do zawartości

Celestron c6-sgt xlt: jaki osprzęt do niego?


bacownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Drogą zakupu stałem się posiadaczem teleskopu Celestron c6-sgt xlt z montażem CG5 GT

Udało mi się go uruchomić, ogarnąć Go To za 1szym razem :)

Pół nocy spędziłem na obserwacjach i już czuję niedosyt w osprzęcie.

Chciałbym Was poprosić o pomoc w doborze:

* kątówki

* okularów

* innych akcesoriów do astrofoto - mam kamerkę CCD NexImage 5

 

 

pozdrawiam,

Bacownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio nabylem starego C8 ORANGE i rowniez szybko poczulem chec rozbudowy i jak najlepszego wykorzystania sprzetu

 

po pierwsze kupilem to http://deltaoptical.pl/adapter-delta-optical-gso-2sct,d2371.html aby bylo w co wlozyc standardowa katowke 2" - zastanawialem sie nad zakupem dedykowanej katowki do SCT, ale stwierdzilem ze tak bedzie bardziej uniwersalnie i katowa bedzie pasowac do wszystkiego w przyszlosci

 

nastepnie zakup dobrej 2" katowki dielektrycznej i 2" szerokiego, dlugiego okularu - Katowka 2" TS Dielectric 99% oraz Okular 2" TS WA 38mm 70°

 

zakupilem zatem taki zestaw : http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p682_Komplettkit-2--38mm-70--ERFLE-----2--99--diel--Zenitspiegel.html

 

wczoraj rozpakowywalem nowa katowke i okular oraz pierwszy raz lukalem z balkonu i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony - pole w porownaniu do starej katowki i 1,25" okularu PL jest przeogromne i dobrze skorygowane jak na moje oko

 

co do katowki TS to pomimo tego ze byla nowa miala kilka paprochow poprodukcyjnych na pierscieniach, ktore trzeba usunac aby nie zapaproszyc lusterka - China, Taiwan wiadomo.

 

w Twoim przypaku masz troche mniejsza ogniskowa, co moze miec znaczenie przy zastanawianiu sie nad okularami

 

zalaczam fotke adapter + katowka + okular - zestaw taki robi wrazenie a przy tym teleskop C8 skurczyl sie jak nie powiem co w zimnej wodzie - oczywiscie to wazy juz swoje i nalezy przeciwwazyc ciezar podwieszajac cos na przedzie tuby - w moim przypadku jest to hand made pudelko z olowiem wedkarskim, ale zamierzam zastosowac jakis magnes neomydowy (czy jak tam to sie pisze) i do tego jakis metal - moze ma ktos doswiadczenie z tego typu przeciwwagami?

IMG_20130905_140830.jpg

Edytowane przez lukkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do katowki to sie nie wypowiem bo doswiadczenie nie mam za duzego z innymi, pewnie jak chcesz firmy WO beda drozsze, sa tez carbonowe ladniej wygladajace - ale czy sa lepsze optycznie to cholera wie, sa tez ze szklem kwarcowym ale nie orientowalem sie nad zaletami

 

wiem jedno ilosc swiatla jaka teraz wpada do oka w porownaniu do starej 1,25" i starego okularu jest duuuuuuzo wieksza !

 

zestaw ktory podlinowalem wydaje mi sie do mojego C8 optymalny jako start w przygode 2calowca

 

zastanawia mnie tylko o ile zwieksza sie droga optyczna po zastosowaniu tego adaplera i katowki 2" zamiast dedykowanej katowki 2" do SCT i czy ma to jakikolwiek wplyw - jest jeszcze jedna zaleta takiego rozwiazania - okular 2" mozna wlozyc bezposrednio do adaptera/tuby bez katowki

Edytowane przez lukkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.