Skocz do zawartości

sprzedam teleskop 70/900


michael99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

sprzedaję swój pierwszy teleskop, Bresser Sky Lux El 70/900. Ma on pół roku. Obecnie przesiadłem się na znacznie większą i droższą Syntę 8" na EQ5, dlatego Bresser idzie na sprzedaż.

 

W zestawie znajdują się:

 

-tuba optyczna 70/900 (była w zestawie)

-aluminiowy, stabilny statyw AZ/EQ (był w zestawie)

-szukacz 6x25 (był w zestawie)

-adapter do podczepiania aparatu do tego teleskopu (pasuje do prawie wszystkich aparatów)

-okular 20mm 1,25"(był w zestawie)

-okular 12mm 1,25"(był w zestawie)

-okular 4mm 1,25"(był w zestawie)

-lornetka 6x50 do przeglądu nieba i obserwacji większych galaktyk

-szyna do statywu (element pozwalający ze statywu zrobić statyw do aparatu, pasuje do prawie wszystkich aparatów)

-obejma do tubusu (była w zestawie)

-płyn do optyki

-ściereczka z mikrofibry do optyki

-astroporadnik DeltaOptical

-terminarz astronomicznych wydarzeń 2014r.

-instrukcja obsługi (była w zestawie, również w języku polskim)

-filtr słoneczny (+filtr słoneczny na szukacz)

-płyta (była w zestawie)

-stolik na akcesoria (był w zestawie)

-"kątówka" 90 stopni - umożliwia oglądanie obrazu "ziemskiego", ale jest zamienione prawo na lewo i lewo na prawo (była w zestawie)

-soczewka odwracająca 1.5x - umożliwia oglądanie nieodwróconego obrazu

 

Do tego wszystkiego posiadam pudła i wszystkie oryginalne opakowania, więc nie ma problemu z wysyłką, ewentualnie odbiór osobisty w Łodzi. Na razie nie znam ceny wysyłki, ale myślę, że tak dużego pudła to będzie ok. 40zł

 

Stan teleskopu jest idealny, wstawiam zdjęcia. Brak żadnych uszkodzeń oprócz zwykłych drobnych zarysowań oprawy okularów, Barlowa i szukacza. Teleskop był używany przez pół roku, ale średnio raz na 2 tygodnie i do tego tylko przez jakieś 2 godziny, a nie na całą noc. Optyka w stanie idealnym.

 

Myślę, że nie muszę pisać, co można przez to zobaczyć, ale dla początkujących napiszę. Przepięknie widać Księżyc (kratery od 7km), Słońce (wszystkie plamy), Jowisz (2 pasy), Saturn (pierścienie), Mars, Wenus (tarcze planet), najjaśniejsze obiekty DS. Wstawiam zdjęcia zrobione przez ten teleskop, ale proszę pamiętać, że na zdjęciach widać dużo gorzej i mniej niż w rzeczywistości. Idealnie nadaje się także do obserwacji ziemskich i jako długoogniskowy, manualny obiektyw do lustrzanek i hybryd. Bardzo dobrze można obserwować samoloty na wysokościach przelotowych. Zwykle bez trudu można odczytać ich Regi.

 

Cena, która myślę, że będzie bardzo dobra dla obu stron to 400zł + transport. Do negocjacji.

 

Teleskop jest na gwarancji.

 

Tutaj link do pełnej specyfikacji: http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2927&lunety=Teleskop_Bresser_Mars_Explorer_70/900_-_luneta_astronomiczna

 

Myślę, że nic więcej nie muszę pisać, chyba, że o czymś zapomniałem, to proszę powiedzieć.

 

Pozdrawiam i zachęcam do kupna, bo warto za tą cenę z tyloma dodatkami.

 

DSCN3588.JPG

DSCN3602.JPG

DSCN3621.JPG

P4050019.JPG

DSCN3631.JPG

DSCN3605.JPG

DSCN3606.JPG

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.