Skocz do zawartości

Taurus 380 + okulary


devart87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam nowego właściciela dla Taurusa 380mm, którego zdjęcia widnieją poniżej. Przeprowadzka do mieszkania w bloku spowodowała że "byczek" praktycznie z niego nie wychodzi a żona też nie zawsze chce pomóc go wynieść ;) więc szkoda żeby tylko zbierał kurz. Zamierzam rozpocząć zabawę z astrofotografią amatorską, więc poświęcam Taurusa. Do teleskopu dorzucam 4 okulary (są widoczne na jednym ze zdjęć):

 

- Plossl 20mm 1,25"

- 5mm 1,25"

- Zoom 7-21mm 1,25"

- Soligor 32mm 2"

 

Szukacz Soligor 8x50mm również wchodzi w skład zestawu. Teleskop posiada osłony na kratownicę i lustro główne.

 

Lustro główne sprawia wrażenie lekko "zamglonego" i gdy stałem się właścicielem teleskopu, chciałem go ponownie napylić ale po przeprowadzeniu pierwszych obserwacji stwierdziłem, że wszystko widać jak należy i odszedłem na razie od tego planu. Zdążyłem się zorientować, że koszt napylenia takiego lustra to około 300-400zł (w Warszawie, tylko tam dzwoniłem, być może gdzieś jest taniej), więc jeśli ktoś widziałby różnicę w obserwacjach to nic nie stoi na przeszkodzie aby lustro odnowić.

 

Wymieniłem w nim lusterko wtórne, bo nie nadawało się już do niczego, więc teraz jest praktycznie nowe.

 

 

Uprzedzając możliwe pytania - najbardziej zależy mi na sprzedaniu całego zestawu, jeśli się nie uda, pomyślę nad rozdzieleniem okularów ;)

 

Z uwagi na gabaryty sprzętu możliwy jest jedynie odbiór osobisty, ewentualnie mogę go dowieźć na swój koszt w promieniu około 100km od Białegostoku.

(edit: po uzgognieniu możliwy również transport na trasie Białystok - Iława, bo co jakiś czas taką trasę pokonuję)

 

Cena: 3100zł

 

Pozdrawiam

 

 

 

IMG_3550.jpg

IMG_3552.jpg

IMG_3553.jpg

IMG_3554.jpg

IMG_3555.jpg

IMG_3557.jpg

IMG_3558.jpg

IMG_3559.jpg

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.