Skocz do zawartości

[s] okular lantanowy LVW22 Vixen Japan


lumpo

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie sprzedam lantanowy japoński okular LVW 22.
dokładnie ten:
http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-vixen-lvw-22-mm,d654.html

Jestem pierwszym właścicielem.
Okular użyty może 5x.
Stan idealny. W zestawie oryginalne pudełko, dekielki.

 

Od siebie tylko dodam, że seria okularów LVW Vixena była jeszcze kilka lat temu szczytem marzeń wielu astronomów amatorów, a przez wielu była uważana za okular bliski ideałowi. Jest to japoński produkt. Teraz rynek zalała fala chińskich produkcji, z których ES'y są najbardziej teraz popularne. Jednak według mnie Jakość optyki LVW jest lepsza, ostrość jest żyleta - nie tak mydlana jak wspomnianych wyżej ES. Wiem, bo miałem całą serię.

Wspomnę tylko, że LVW 22 to świetna ogniskowa do średnich powerów. W połączeniu z barlowem 2" GSO 2x (z takim sprawdzałem) daje ekwiwalnent 11mm bez widocznej utraty jakości obrazu.

Naprawdę polecam.
Nie sprzedawałbym go gdyby nie fakt, że potrzebuję pilnie kasy na kolejne astro-inwestycje.
Dla zdecydowanych mogę jeszcze urwać z ceny.
Polecam.
590zł z przesyłką z mojej strony (do lekkiej negocjacji dla zdecydowanych).
lvw1.JPG
lvw2.JPG
lvw3.JPG
ps. mogę przyjąć w rozliczeniu filtry wąskopasmowe w oprawie 1,25" (h-alfa, h-beta, OIII, SII,) lub też UHC-s, CLS,
Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.