Skocz do zawartości

Aktualizacja montażu.


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Sprawdziłem w swoim CG5 GT wersję sterowników dla motor control i hand control i mam tak :
MC: 5.07 5.07
HC: 3.04

Z tego co widzę to są nowsze, ale czy się opłaca aktualizować ? Nigdy tego nie robiłem i boję się że coś spitolę. Znalazłem jedną stronę gdzie jest opisane mniej więcej co i jak : http://tadeoho.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=74

ale jakoś to chaotycznie jest napisane... a może lekko zdeprymowany jestem i przesadzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba już spalona. Chciałem wykonać ten krok, ale zamiast tego co jest napisane wyskoczyły mi nazwy gwiazd :/

program prosi nas o włączenie trybu programowania na kontrolerze pisze wszystko na ekranie wyłączamy montaż - wciskamy i trzymamy klawisze INFO oraz UNDO włączamy montaż i pojawia nam się napis INITIALIZING wtedy puszczamy klawisze i mamy status

TRANSMIT DATA

Chyba, że mam inna wersję pilota i muszę updateować z Celestron Firmware Manager (CFM) v.1.9.4315

Mam jednak normalną wersją bez "+". Coś nie działa nie wiem co. Chcę zrobić update bo nie mam wyrównania na 2 lub 3 gwiazdy w pilocie.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taki przewód i jak zostałem zapewniony umożliwia połączenie gdyż ktoś to wcześniej robił. Mam również przejściówkę firmy DIGITUS RS232/USB, którą ktoś polecił tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem bez podłączonego pilota do portu, ale też nie chce się włączyć tryb programowania :(

 

Dziwne przed chwilą sprawdzałem (bez podłączania do PC) w swoim montażu według instrukcji tj trzymam przycisk UNDO i INFO razem uruchamiam montaż wyświetla sie napis initializing puszczam i wchodzi mi w tryb TRANSNIT DATA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje się od razu Acamar i Theta Eri. Jeszcze jedno pytanie. Czy jest gdzieś opisane krok po kroku jak połączyć montaż z laptopem poprzez PHD2. Nici z aktualizacji, więc idę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Tu masz na filmie step by step.

 

https://m.youtube.com/watch?v=5MhgFrr1uQg

 

Tez mi przyszla do głowy myśl o aktualizacji ale ja mam 5.21.2064 i MC 5.20 czyli prawie najnowszy. Wczoraj wystawilem do ogrodu sam montaż bo testowałem ustawienie lunetki biegunowej, jej podświetlenie oraz program polar align i Polaris pięknie jechał po kółeczku bez włączania pilota przez blisko 4 godziny.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.