Skocz do zawartości

czy DO 20x80 to to samo co dawna Celestron 20x80?


adam_bie

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś lornetka Celestron 20x80 wyglądała inaczej niż obecna wersja (np. miała indywidualne ostrzenie w okularach), była wykonana jak obecna 25x100. obecna wersja staniała o połowę ale też zrobił się z niej bliźniak 15x70 (czytaj wszędzie plastik).

teraz jedyna porządna duża lornetka od Celestrona to 25x100.

ale..

zobaczyłem Delta Optical 20x80, kubek w kubek jak stary Celestron. Cena też wyższa niż obecny Celestron.

Czy obecna Delta to to samo co starszy/lepszy Celestron? Pryzmaty nie mniejsze?

Na optyczne.pl stary Celestron 20x80 zebrał dobre opinie, ale czy DO jest równie dobra??

ktoś wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Skymastera 80ke ? jeśli tak to jest duża różnica w budowie , natomiast szkło i pryzmaty w oglądaniu nieba to samo , aczkolwiek do księżyca i planet moim zdaniem 20x to za mało DO jest mniej poręczna i ciężej jest w rękach ustawiać ostrość. , SM jest ok ale raczej bez statywu to pooglądane.

 

Mam te dwie lornetki w domu.

 

mam też omegona 20x80 nightstara i ma mniejsze soczewki w okularze ale obraz też to samo - zresztą cena ta sama praktycznie

Edytowane przez Uniwersał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie 20x80 lub 25x100..

 

dzięki Uniwersał za odpowiedź, znam wady dużych lornetek, ale i zalety znam.

Boję się tylko że wraz ze spadkiem ceny o 1/2 skymastera 20x80 (porównując model sprzed kilku lat do obecnego) spadła też jakość proporcjonalnie.
Rozumiem przez to że teraz 20x80 ma jakość jak 15x70 którą mam: marna transmisja (chyba 75%), marne wykonanie (miękki mostek) mała cena i duży fun.

Z 15x70 jestem bardzo zadowolony patrząc na stosunek cena/jakość ale w 20x80 chciałbym czegoś więcej. Więc trzeba iść w DO (?mam racje?) jeśli 20x80 lub Celestron 25x100.

Edytowane przez adam_bie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę o czymś takim choć jak na razie jestem bardzo zadowolony ze swojej DO StarLight 15x70. Jeżeli mogę Ci coś zasugerować to zapowiada się ciekawa nowość, info w tym wątku:

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6636-nowe-dziecko-celestrona-skymaster-pro/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam ptanie: czy może ktoś miał w rękach starego Skymastera 20x80 (nie wiem do kiedy był w sprzedaży zdjęcia tej starej wersji i caly test jest na optycznych) i obecną DeltaOptical 20x80?

czy różnią się czymś czy też to to samo z innym logo? przykładowo czy pryzmaty w DO pozostały tak samo duże?

jak wspominałem już chciałem kupować SkyMastera a tu patrze że to teraz większa wersja 15x70.. tego nie chce.

Edytowane przez adam_bie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam : obecny Skymaster 20x80 i 15x70 mają te same soczewki i pryzmaty - ciekawe jest to że były kiedys w sprzedaży też lornetki Stigmy 20x80 i 10x50 i miały dokładnie takie same doły ( z zoomem też dokładnie to samo ) . Pryzamty i soczewki w DO są tej samej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.