Skocz do zawartości

Obiektyw Peleng 8mm/3.5 (polecam dla matryc APS)


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Obiektyw legendarny i rzadko spotykany, u mnie leży od momentu zakupu 5DmkII czyli 3 lata :( ( naświetla na nim pół klatki czyli zachacza lustro o tylnią obudowę obiektywu- może grubsza redukcja rozwiązała by sprawę - nie wiem ,nie próbowałem))

Pełnił dzielnie swoją funkcję dla baaaardzo szerokich kadrów przez wiele lat a jak sprzedałem 40D to sprzęt leży i się kurzy.

Optycznie jak na takie stare i tanie szkło wypada świetnie. Idealny do timelapsów czy stacji bolidowej ,także na imprezach czy zlotach dawał świetne i śmieszne obrazy :)

 

Także polecam go do różnych systemów ale sprzedaję go z zastrzeżeniem że na cyfrowej pełnej klatce Canona 5dmkII jest nieużyteczny, mimo że na analogowym eosie 300 działał bez problemu.

W komplecie redukcja m42/bagnet Canon oraz 3 wiekowe już filtry których nigdy nie użyłem, jeden (zielony) pęknięty.

 

ps.

wątek z "Pelengowymi" fotkami

http://astropolis.pl/topic/8529-wyprawa-do-serca-galaktyki/page-3?hl=peleng&do=findComment&comment=135027

 

_MG_9780.JPG _MG_9779.JPG

 

 

_MG_9776.JPG _MG_9777.JPG

 

cena wywoławcza to jedyne 529 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.