Skocz do zawartości

zestaw filtrów kolorowych 1,25" Meade i filtr księżycowy Meade 1,25" 13%


michael99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na sprzedaż filtry planetarne (komplet 4szt.) i księżycowy od Meade. Seria 4000. Wszystko nowe, nie użyte ani razu, stan więc idealny. Sprowadzone z USA. Rozmiar: 1,25". Kolory jakie są w zestawie filtrów planetarnych:

-czerwony - No.23A, transmisja 25%
-zielony - No.58, transmisja 24%
-żółty - No.12, transmisja 74%
-niebieski - No.80A, transmisja 30%

Cena za ten zestaw 4 filtrów: 180zł z wliczoną wysyłką. Nie oszukujmy się, że Meade to zdecydowanie lepsza firma niż GSO, SW, no name, itp., więc i jakość filtrów jest zdecydowanie wyższa. Oprawa i szkiełko bardzo solidne. Do filtrów jest dołączony papierek, tzn. instrukcja użytkowania, który filtr do czego, itp. wszystko po angielsku. Nie chciałbym rozbijać zestawu, ponieważ jest od niego oryginalne opakowanie na 4 szt. Do każdego filtra jest oczywiście osobne, plastikowe pudełko jak widać na zdjęciach.

Druga propozycja to filtr szary ND 96 (0.9), 13% transmisji. Również mocowanie 1,25", firma Meade, Sreia 4000. Także nie użyty ani razu - stan idealny. Do filtra jest dołączony papierek, tzn. instrukcja użytkowania, wszystko po angielsku. Jest i plastikowe pudełeczko. Cena w sklepach (GSO, SW, no name, więc wszystkie gorsze od Meade) to 39zł + wysyłka, u mnie 40zł z wliczoną wysyłką.

Kontakt przez PW.

Zapraszam i polecam!

IMG_1146.jpg

IMG_1144.jpg

IMG_1148.jpg

IMG_1139.jpg

IMG_1141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne :)

Po pierwsze jest chętny na filtr czerwony, więc albo poszukujemy chętnych na pozostałe 3 oddzielne filtry kolorowe (niebieski, zielony, żółty, każdy po 40zł z wliczoną wysyłką). Całość (razem z czwartym filtrem - czerwonym): 150zł z wliczono wysyłką. Do negocjacji.

Po drugie wyniknęła pewna kwestia związana z drugą ofertą, czyli z filtrem szarym Meade S4000. Otóż niby napisałem, że jego transmisja to 13% (tak pisze w tej ulotce, przepisałem to po prostu z ulotki, także filtry kolorowe). Natomiast kiedy spojrzałem przez to szkiełko i porównałem z Antaresem ND13 2", który podobno ma transmisję 13%, coś mi nie grało. Obrazy z Antaresa były kilkukrotnie ciemniejsze. Wydaje mi się, że Antares napisał dobrze swoją transmisję i że to Meade się pomyliło. Na oko więc oferowany przeze mnie filterek ma przepuszczalność ok. 40%. Załączam zdjęcia: porównanie normalnego obrazu i przez filtr oraz porównanie normalnego obrazu do tego z filtra Meade i z filtra Antares ND13. Cena filtra 1,25" Meade S4000 widocznego na zdjęciu - 40zł z wliczoną wysyłką.

Pozdrawiam!

DSCN4665.jpg

DSCN4669.jpg

IMG_1168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozbijam zestaw.

filtr czerwony ---> sprzedany

filtr szary ND ---> rezerwacja

filtr niebieski ---> rezerwacja

filtr zielony ---> dostępny, cena 40zł z wysyłką

filtr żółty ---> dostępny, cena 40zł z wysyłką

Do filtrów żółtego lub zielonego mogę dorzucić instrukcję i kartonik od wszystkich 4 kolorowych filtrów.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.