Skocz do zawartości

Celestron 114EQ


amatorastro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprzedam za małe pieniądze teleskop Celestron 114EQ z mikroruchami.

 

Stan optyki bdb. Jestem jego drugim właścicielem.

W komplecie teleskop z półką, dwoma obiektywami 20mm i 10mm, instrukcja angielska oraz kopia polskiej + płyta CD TheSky Level1. Za te pieniądze trudno kupić nawet teleskop zabawkowy, a ten pokaże o wiele więcej.

 

Szczegóły:

1. Poprzedni właściciel na lustrze naniósł na środku kropkę do kolimacji metodą pudełka na klisze (opis na forum). Zapewne po transporcie (tak jak każdy teleskop) będzie wymagał kolimacji. Uwaga, aby dobrze przeprowadzić kolimację, trzeba wyciągnąć z wyciągu okularowego wbudowanego barlowa.

2. Okulary w stanie bdb. Okular 20mm daje obraz ziemski, odwrócony (niebo na górze, ziemia na dole), co jest przydatne przy obserwacjach krajobrazowych (ale zamienione lewa z prawym), drugi okular daje już obraz do góry nogami. Okular 10mm posiada pudełko, okular 20mm ma zaślepkę górną, dolnej nie miał, dopasowałem odpowiednią nakrętkę po napojach.

3. Szukacz "Star Pointer" ma jedną śrubkę nieoryginalną. Uległa uszkodzeniu, bo poprzednik nie wykręcił ich do transportu, dopasowałem więc inną, co w żaden sposób nie wpływa negatywnie na jego ustawianie.

4. Jedno z teleskopowych mocowań nóżki było pęknięte, skleiłem i dodatkowo założyłem opaskę metalową. Śruby blokujące nóżki wystarczy dokręcić bardzo słabo a trzymają bardzo mocno.

5. Oryginalna instrukcja obsługi angielska + Quick Set-up Guide, ksero polskiej instrukcji obsługi + dodatkowo po sztuce angielskiej manuala i Quick set-up Guide, wydrukowane i zbindowane. Wydrukowałem, bo nie wiedziałem, że dostanę oryginały.

6. Kartonu brak.

 

Cena 200zł + wysyłka.

 

Chętnie odbiór osobisty w Toruniu. W jego okolicach mogę dowieźć.

tele01.jpgtele02.jpgtele03.jpgtele04.jpgtele05.jpgtele06.jpgtele07.jpgtele08.jpgtele09.jpgtele10.jpg

 

Edytowane przez amatorastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.