Skocz do zawartości

Bresser Messier AR 90/900 na montażu EXOS1/EQ4


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

No więc stało się, jak przepowiedzieliście, wkręciłem się i sprzedaję mój pierwszy sprzęt :)

 

Jak w temacie, oferta obejmuje teleskop Achromat Bresser Messier AR 90/900 na montażu paralaktycznym EXOS-1 (odpowiednik EQ4).

Całość w 100% sprawna, użyta może z 10 razy, dbałem o niego bardzo mocno, więc nie ma żadnych zadrapań, uszkodzeń itd. Optyka działa bardzo dobrze, nieraz cieszyłem się pięknymi widokami oglądanymi przez ten teleskop :)

 

Świetny sprzęt na początek przygody z astronomią i obserwacjami. Montaż jest prosty w obsłudze a jednocześnie pozwala dobrze opanować poruszanie sie po niebie.

Sprzedaję, bo chcę kupić po nowym roku nowy zestaw, dedykowany pod astrofotografię.

 

W zestawie jest:

Tuba 90/900 o światłosile f10 (2,5kg)
Montaż paralaktyczny EXOS-1 o nośności do 7kg
Statyw stalowy trójnożny z półką na akcesoria
Okular Super Plossl 26mm
Okular Plossl Orbinar 4mm
Achromatyczny Barlow 2x
Nowa nasadka kątowa (stara zadrapała się po trzech użyciach (chociaż nie przeszkadza to w uzytkowaniu), więc kupiłem nową)
Szukacz 6x30

 

Całość dostępna za 1100 zł (nowy w Polsce do kupienia za jakieś 1600zł, w Niemczech, gdzie ja kupowałem za ok 370 euro).

Będę w Polsce po 14 listopada, więc mogę przywieźć całość do kraju. Możliwy jest odbiór osobisty na terenie Zgorzelca (14 listopada) Wrocławia (15 listopada), Łodzi (15 listopada), Lublina (od 15 do 17), Warszawy (16 lub 17) lub Gdańska (do 20), bo będę troszkę po kraju jeździł w czasie tygodniowego pobytu, więc mogę podwieźć jak trzeba :) Jeśli nie, to mogę ewentualnie wysłać

 

Wystawiłem teleskop też na amazonie (troszkę drożej) więc kto pierwszy ten lepszy :P

Poniżej aktualne fotki. W razie pytań, piszcie.

DSC07898.thumb.jpg.710b4197f8369b98059e4

DSC07899.thumb.jpg.4dede4182f7a957dc1c82

DSC07901.thumb.jpg.62e97dd4eb0fa86a43ba4

DSC07902.thumb.jpg.0058fbc788629dd0c7c73

DSC07903.thumb.jpg.d3066710569c3a02ec487

DSC07905.thumb.jpg.f10c28f33bc3c3dce9c8f

 

EDIT:

Dodam tylko, że ten sprzęt raczej średnio nadaje się do astrofotografii.

 

Do montażu można dokupić silniczek na oś RA (ok 400 zł) oraz lunetę biegunową (240 zł), natomiast w tubie wyciąg jest raczej niedostosowany do podpięcia aparatu (może to powodować ugięcia, ponieważ jest to prosty wyciąg 1,25"). Zrobiłem nim kilka zdjęć, podpinając moją lustrzankę sony, ale takie rozwiązanie bez dodatkowej inwestycji jest raczej niewskazane.

 

A więc zestaw jest głównie do obserwacji wizualnych, do których nadaje się już bardzo dobrze.

Można spokojnie oglądać większość obiektów układu słonecznego.
Osobiście obserwowałem Jowisza, Saturna, Wenus i Mars.

Do tego można przez niego zobaczyć sporo obiektów głębokiego nieba, szczególnie gromady gwiazd.

Pod ciemnym niebem spokojnie można obserwować też mgławice i np. galaktykę Andromedy.

Udało mi się pod moim podmiejskim niebem dostrzec nawet tak ciemne i małe obiekty jak NGC 2022, co jest już niezłym osiągnięciem.

Jak chcecie zacząć przygodę z astronomią i ma to być wasz pierwszy teleskop, to mogę go tylko polecić. Mi pomógł wciągnąć się w tą zabawę i teraz szukam powoli sprzętu droższego, który mi pozwoli rozwinąć pasję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.