Jump to content

OnlyAfc

Społeczność Astropolis
 • Posts

  945
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by OnlyAfc

 1. Jak dla mnie wersja minimalistyczna świetna jest. Nic bym nie ulepszał w niej już.
 2. Nie trzeba będzie starnet-a używać do usuwania gwiazdek
 3. Mam już jednoznaczną odpowiedź i D7500 ma jeden filtr, który trzeba usunąć i wstawić inny (IR-CUT) np. Canonowski. Rozmawiałem już o tym z Michałem Kałużnym, który będzie mi modyfikację robić. Modyfikacja wychodzi drożej, właśnie ze względu na ten filtr do kupienia. Moja poprzednia wypowiedź była podyktowana tym, że w sieci znalazłem info o D750, który ma dwa filtry i to chyba nawet Ty modyfikowałeś właśnie
 4. Miała być R-ka, ale kupiłem ostatecznie Nikona D7500. Myślę, że przeskok jakościowy będzie zauważalny Muszę się teraz na Nikona przestawić po dwój latach z Canonem
 5. Tylko refraktor 100/700 a nie 70/420 Ma 76mm prześwitu w wyciągu, mój tylko 54
 6. Było w opisie, ale dodałem też do tytułu. Przyznam panowie, że chyba mnie z tego pomysłu R-ki full frame wyleczyliście. Złożyło się w sumie tak, że tą R-kę mogłem jeszcze odwołać, więc poszukam Nikona z APS-C (np. D7500), będzie spokojniej. Jak będę miał pieniądze na grubszą przebudowę setupu, to pomyślę najpierw o teleskopie, który mi FF obsłuży, potem szarpnę się na aparat lub kamerę FF. Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Widzę teraz, że FF to nie tylko zmiana flattenera, ale też wszystkie złączki a możliwe też, że i teleskop. Do tego jak zawsze, nie wolno ufać producentom, bo papier wszystko przyjmie (tak jak fakt, że piszą, że niemal każdy flattener u nich FF obsługuje )
 7. O widzisz, czyli to nie flattener może być wąskim gardłem tutaj, tylko sama tuba. No nic, spróbujemy. Szkoda, że w internecie ciężko znaleźć przykładowe zdjęcia lub testy z tymi flattnerami i tubą 70mm.
 8. Cześć, zakładam temat, ponieważ w zasadzie już kupiłem Canona R i jako, że jest to FF, to potrzebuję zrobić „niewielki upgrade” mojego sprzętu Chodzi mianowicie o flattener do mojego TS-a Photoline 70/420. Sam TS w teorii powinien oświetlić mi FF (albo większość). Problem pojawia się z flattenerem, który obecnie posiadam. Jest to TS 0,79x, który koryguje krążek do max 30mm, i jest zdecydowanie za mało. TS poleca do mojego refraktora 4 flattenery: REFRACTOR 0.8x Corrector for ED & Apo with 70-72 mm Aperture - kryje i koryguje tylko 33mm, więc odpada REFRACTOR 0.8x Corrector for TS 70 mm f/6 CF Apo - podobno kryje do formatu FF (ale nie podali ile dokładnie) 1.0x Refractor Flattener for APO & ED with 70-72 mm - kryje i koryguje 42mm, więc niemal FF REFRACTOR 1.0x Flattener and Field Corrector - 2" - kryje i koryguje 45mm Ogólnie to 2, 3 i 4 są w miare ok, jestem gotów na niewielki crop, jak będzie gdzieś lekko po rogach winieta i brak korekcji, ale wolałbym jednak nie ciąć połowy obrazu. Mój wyciąg jest w standardzie M54x0,75. Wiem, że zabawa w korekcję FF itd to jest często loteria, ale może moglibyście mi polecić lub odradzić konkretne modele flattenerów. Przyznam, że najchętniej bym chciał korektor bez reduktora (żeby zostało 1x), ale bardziej mi zależy na dobrych gwiazdach na brzegach. Wiem, że jest też sporo innych producentów (WO, Borg, Takahashi, TV i inni) którzy produkują dobrej (a czasem i nie) jakości korektory. Pytanie do bardziej doświadczonych, co wybrać, gdzie podążać ?
 9. @maciek z nie masz litości Cały czas pokazujesz, jak to się robi Canonami i robisz to świetnie.
 10. Ładnie wyszło ci IC 405 i ogólnie fotki fajne, ale zgadzam się z @dobrychemik, planuj lepiej kadrowanie
 11. Nie wiem skąd masz info, że szumi ciut mniej niż 1100D. Szumi o wiele mniej: Dla porównania, 6D Mark II wcale tego szumu mało nie ma, ale z pewnością wygrywa, jeśli chodzi o wielkość studni.
 12. Sprawdź może na innym monitorze. Wg. Mnie teraz jest git a u Ciebie było zbyt "ceglaście"
 13. Fakt, ciut za dużo. Wstępnie jestem umówiony na kupno 750D. Kiedyś taką puszkę już miałem i testowałem i byłem zadowolony, więc myślę, że będzie ok
 14. Zastanawiam się też, czy nie szarpnąć się na nowy d7500. Czytałem, że ma dwa filtry i pod modyfikacje nadaje się dobrze a nawet i bez moda świetne fotki daje. Ma też wysokie QE
 15. Jakbyś rozbijał, to wezmę EAF od ręki
 16. Halo jak halo, ale zobacz kontrast i tło w 8nm i w tym 4nm. Tam nie tylko halo jest problemem
 17. @dobrychemik @kubaman natknąłem się na astrobin. Czyli nie tylko twój egzemplarz był felerny. https://www.astrobin.com/a8sq3v/
 18. No jeszcze kwestia jest 14bitów vs 16 w asi 2600. Zakładam, że jakby wypuścili 533 mono, to byłaby to najpopularniejsza kamera od ZWO w sprzedaży.
 19. Cześć, od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem dedykowanej kamery astrofoto, ale na razie nie bardzo mam jeszcze na to fundusze. Od dłuższego czasu fociłem Canonem 1000D, potem 1100D. Teraz czas na przeskoczenie 1 lub 2 poziomy wyżej. Ostatnio mocno gustuję w ciemnych mgławicach i pyłkach, ale z 1100D często nie mam szans w ogóle do nich podchodzić, więc chciałbym się zaopatrzyć w sprzęt, który mi to umożliwi. Poszukuje lustrzanki, która da mi więcej, jeśli chodzi o jakość zdjęć i będzie wyraźnie lepsza od 1100D. Nie zamykam się na Canony, może być też Nikon Wstępnie przyglądałem się Canonowi 750D lub Nikonowi D5500 i pewnie w podobnej jakości sprzęcie bym się rozglądał, ale chętnie wysłucham waszych propozycji. Mam jednak kilka warunków: Musi współpracować z ASIAIR Fajnie jakby miał mniejszy pixel niż 1100D (5,2um). Zdjęcia robię z ogniskową ok 340mm, więc nie jest problemem ew. skala przy mniejszych pixelach a wręcz liczę na troszkę większy detal. Musi być modyfikowana pod astro (i nie posiadać paskudnych odblasków na jasnych gwiazdach) Nie może mieć tiltu na matrycy. Tutaj jest warunek konieczny! (walczę z tym długo w 1100d i chcę tego uniknąć). Miłym dodatkiem będzie dummy battery, ale jak nie będzie, to sobie dokupię ew. Budżet to 1,5k zł, ale mogę go delikatnie nagiąć, jak trafi się okazja.
 20. Ja mając Canona 1000d miałem 3 pary darków. (wybrałem nocki z przejściowymi chmurami) i mniej więcej stałą temperaturą i paliłem darki. ~+15* temp matrycy ~0* temp matrycy ~-10* temp matrycy i używałem w zależności od tego, jak wyglądała temperatura w ciągu nocy. Jeśli tak jak u Ciebie było najpierw 10 na plusie a potem zero, to używałem dwóch par darków. Dla wcześniejszych klatek tych +15 dla późniejszych tych 0* Jest z tym zabawy troszkę, ale potem to już wszedłem w nawyk.
 21. Btw. skąd tam tyle tlenu, przecież to mgławica refleksyjna ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.