Skocz do zawartości

SBIG ST-2000XM mono + koło CFW9 + LRGB Astronomik


AstroLutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na sprzedaż mam monochromatyczną chłodzoną kamerkę CCD SBIG ST-2000XM wyposarzoną w koło filtrowe 5-pozycyjne CFW9 oraz komplet filtrów LRGB Astronomik Type 2c.

 

O kamerze nie ma się co rozpisywać. Model dobrze znany i ceniony. Moja to ostatnia najnowsza odsłona tego modelu i wyposażona jest w sensor CCD KAI-2020 (starsze modele miały słabszy KAI-2000).

 

Rozdzielczość kamery to 1600x1200 przy rozmiarze pixela 7.4mm. W sam raz do teleskopów z zakresu ogniskowych 500-800mm. Kamera schładza się do -40 stopni poniżej temperatury otoczenia z możliwością jeszcze głębszego schłodzenia po wykorzystaniu asysty chłodzenia wodnego do, którego kamerka jest przystosowana.

 

Kamera oczywiście w pełni sprawna w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Do kamerki dorobiłem w astrokraku odpowiedniej długości nosek T2 dzięki króremu backfocus całego zestawu wynosi 55mm. Uwzględnione są też tory optyczne filtrów. Złączką jest regulowana i pozwala dowolnie kadrować kamerę. Nie ma żadnych wad ukrytych. Sprzedaż kierowana jest wyłącznie sytuacją finansową.

 

Info o kamerce:

 

http://archive.sbig.com/sbwhtmls/st2000xm_new.htm

 

Koło filtrowe:

 

http://archive.sbig.com/sbwhtmls/cfw9.htm

 

Filtry Astronomik:

 

http://www.astronomik.com/en/photographic-filters/l-rgb-filtersatz/astronomik-typ-iic-l-rgb-set-1-25-m28-5.html

 

Kamera jest w zestawie z zasilaczem, kabelkami i złączkami oraz walizką Peli - wszystko co daje producent.

 

Za ten komplet dałem niedawno 4200zł i tyle też sobie cenię.

 

Możliwe jest też rozbicie zestawu na:

 

Kamera z kołem filtrowym + osprzęt - 3750zł.

Zestaw filtrów LRGB - 600zł

 

Pierwszeństwo ma kupujący komplet z filtrami. Filtry będą dostępne jeżeli kupujący zdecyduje się na samą kamerkę.

 

 

 

Zdjęcia zestawu wkrótce.

 

A tutaj moje ostatnie fotki z tą kamerką w połączeniu a APO 80/480. Niestety tylko luminacja - kolor miał być dopalony w innym terminie :(

 

M66.png

 

M81M82.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że kamera ma wbudowany drugi chip ccd do guidingu tuż ponad głównym CCD. Tak że nie trzeba dodatkowej kamery do guidingu. CCD guidingu jest tak samo chłodzone jak główne CCD. Bardzo czuły chip z QE 80% nawet w pasmie Ha. To Dodatkowa oszczędność na dodatkowym guiderze czy OAGu co najmniej 1000zl. Spisuje się doskonale.

Edytowane przez AstroLutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma już inne koło filtrowe to też będzie mógł używać z nim kamery. Zaznaczony na fotce front z gwintem T2 można odkręcić i przykręcić w miejsce koła filtrowego. Rozstaw śrub jest taki sam. Wtedy można używać z dowolnym kołem filtrowym lub całkiem bez.

 

Kamery i koła filtrowego nie rozdzielam no chyba że znajdą się chętni na te obydwie części jednocześnie.

 

IMG_1341a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.