Skocz do zawartości

Sigma czy Canon?


milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uzywalem ani jednego ani drugiego dlatego pytam o rade. Chodzi o Sigme 70-300 f/4.0-5.6 APO i Canona 70-20 f/4 L. Roznica w cenie jest znaczna, czy w jakosci tez? Zastosowanie do astro, ale nie tylko. Do tej pory uzywalem raczej slabego obiektywu (Soligor 80-200 f/4) ze stara lustrzanka Pentaxa. Niestety cyfrowy DSLR Pentaxa jest okrutnie drogi i zdecydowalem sie przesiasc na Canona. A poniewaz fundusze pozwalaja, chce od razu sprawic sobie solidny obiektyw.

 

Pozdrawiam

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jodłowie porównywaliśmy z Jesionem te dwa obiektywy:

 

pomijając wykonanie mechaniczne,

tu L'ka jest bezkonkurencyjna :salu:

w testach zdjęciowych Sigma wypadła zadziwiająco dobrze :Cheers:

 

Adam był nawet zdziwiony :?

 

Stosunek cena do jakość Sigma ma naprawdę bardzo dobry

tym bardziej że staniała do 999 zł 8)

 

Darek B także napalił się na ten obiektyw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jodłowie porównywaliśmy z Jesionem te dwa obiektywy:

 

pomijając wykonanie mechaniczne,

tu L'ka jest bezkonkurencyjna :salu:  

w testach zdjęciowych Sigma wypadła zadziwiająco dobrze  :Cheers:  

 

Adam był nawet zdziwiony  :?  

 

Stosunek cena do jakość Sigma ma naprawdę bardzo dobry

tym bardziej że staniała do 999 zł  8)  

 

Darek B także napalił się na ten obiektyw  :P

 

Też mam Sigmę APO II 70-300 Macro i jestem bardzo zadowolony. Współczynnik cena/jakosć bardzo dobry :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie pewnie znacie ;) Generalnie w testach "przecietnych" sigma wypada niezle - bardzo dobrze kiedy zestawi sie ja z cena. Ale z drugiej strony, nie mozna porownywac tych obiektywow, bo to inna klasa. Roznice bede duze, kiedy zaserwujemy nietypowe warunki (intensywne swiatla, odbicia, mozajkowe struktury, flary itp.) - wtedy roznica bedzie gigantyczna. Kolejna sprawa, ktora wczesniej czy pozniej wychodzi to transmisja koloru. Mam teraz taki problem ze swoim 24-85USM - niby chwalony obiektyw, ale w porownaniu z reszta mojego szkielkowego zaplecza ma kijowy kolor - jakby leciutki filtr zolto, czerwony. Strasznie mnie to wkurza, bo roznica jest zauwazalna. W wolnej chwili zrobie test i pokaze o co chodzi.

 

Zeby nie przeciagac - tu nie ma tak naprawde decyzji - czy ten, czy tamten. Jezeli ciebie stac na "L-ke" to nie ma dylematu. Glowna wada L-ki jest to, ze jak raz kupisz, to z kazdym innym szklem bedziesz mial problem i niedosyt. A to bardzo kosztowne dylematy!

 

Jedyna alternatywa dla drogich L-ek sa obiektywy staloogniskowe. Te w cyfrze radza sobie doskonale, choc tanie tez nie sa.

 

PS - I jeszcze ultra wazna sprawa, ktora dotyczy elek - AF ringUSM z FTM. Na jego strone przemawia szybkosc dzialania, dokladnosc, niezawodnosc - no i ciche dzialanie (czasami jest to istotne ;)). Wazne jest takze to, ze mozna zawsze recznie doostrzyc, niezaleznie od tego, czy ma sie AF wlaczony, czy nie. Tych cech jest znacznie wiecej. DLa mnie to ma duze znaczenie i uwazam, ze warto za to zaplacic. Czy tobie bedzie potrzebne? Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.