Skocz do zawartości

Montaż eq6


astroamator1

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sprzedać mntaz EQ6 zakupiony na tym forum od "mitka"jakies dwa lata temu.Montaż w stanie technicznym bardzo dobrym.wizualnie sa obtarcia i rysy w okolicach siodełka.Przeciwwagi były w opłakanym stanie aktualnie są w malowaniu.Kupiłem go z ugieta srubą od elewacji,naprawiłem to i troszeczke ulepszyłem,zeby w przyszłosci nie było takiego problemu.Do zestawu sa dwa piloty zwykły i Go-To,lunetka biegunowa.statyw z nogami 2".Nie mam do niego kartonów,więc preferuje odbiór na miejscu ze sprawdzeniem.cena to około 3200zł,Zdjecia zamieszcze jak będę miał przeciwwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki.Tak jak wspomniałem przeciwwagi zostały pomalowane,jak widać na fotkach dekielek ze skalą elewacji jest troszkę przerobiony,został wycięty otwór centralny na nasadowy klucz 16,oraz posiada na obwodzie trzy mniejsze dziurki,pod którymi są umieszczone śrubki dociskające pierścień kasujący luz.Bez popuszczenia tych śrubek nie ma szansy rozebrania montażu.Z drugiej strony brakuje czarnego dekielka z napisem EQ6,Poprzedni właściciel chcąc rozebrać montaż prawdopodobnie go zniszczył próbując go odkleić a wystarczyło tylko wyciąć otwór na klucz nasadowy a później dać zatyczkę.Mnie ten brak nie przeszkadzał ale może zdążę dorobić dekielek pomalować na czarno i przykleić na silikonie.Na zdjęciu widać też przeróbkę polegającą na dokręceniu kawałka aluminiu do zęba elewacji,zapobiegnie to w przyszłości wyginaniu śruby.Było kilka pytań o stan zębatek,nie sprawdzałem wizualnie ale gwarantuję że działa wszystko w całym zakresie obrotu na jednej i na drugiej osi,gdy zajdzie taka potrzeba to go rozkręcę i zrobię fotki żębatek.Były pytania co na nim wisiało,u mnie jedynie SW 120ED,którego już dawo sprzedałem a od tamtego czasu montaż stoi bezużytecznie.tak jak wspomniałem najchętniej odbiór osobisty,ale wysyłka też jest możliwa jako dwie przesyłki.Jeśli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem.

DSC09000.JPG

DSC09002.JPG

DSC09349.JPG

DSC09350.JPG

DSC09352.JPG

DSC09356.JPG

DSC09358.JPG

DSC09365.JPG

DSC09368.JPG

IMG_0118.JPG

IMG_0120.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.