Jump to content

astroamator1

Społeczność Astropolis
 • Posts

  468
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About astroamator1

 • Birthday 11/04/1967

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Osobnica 418
 • Sprzęt astronomiczny
  ,Meade 150/1200,ATM 100/650 na bazie obiektywu Yukon,lornetka 22-32 x88 kątowa.

Recent Profile Visitors

2641 profile views

astroamator1's Achievements

8

Reputation

 1. witam,już niby mam potencjalnego chętnego,widzę że na wymianę nie ma co liczyć,wstrzymuję się jeszcze ze sprzedażą bo może znajdzie się chętny na komplet pryzmatów z nasadkami i wyciągami,tanio można zbudować fajną lornetę.
 2. zamieszczam jeszcze parę zdjęć co można zrobić z pryzmatów i co jeszcze mam do pozbycia,laser wypala dziury tak z około metra,ma mieć niby 5watów,ale raczej nie ma,ten czerwony refraktor to jest jedna część bino z ostatniego zdjęcia,niestety rozebrałem bo było ciężkie i nieporadne.
 3. 3.Nasadki kątowe-jedna GSO,druga SW,obydwie na zwykłych lustrach,lustra ok,zewnętrznie trochę porysowane,miały służyc do budowy lornety 4.Obiektyw z celą APO 90/600-uszkodzony,nie wiem jak powstało uszkodzenie,bo cela wygląda na nieuszkodzoną,ale jest to obiektyw klejonyi pękła środkowa soczewka,(może pan Paweł-Pablito wie co się stało bo od niego nabyłem).Nabyłem go w celu zrobienia dużego szukacza,przeraziłem sie jak go zobaczyłem po rozpakowaniu i jakież było moje ździwienie jak założyłem go do prowizorycznej tuby,przaktycznie zero zniekształceń,czy odblasków,zero abberki,dopiero przy powiększeniach powyżej około 40x zaczynaja sie pokazywać wady,tak że na duży szukacz spokojnie się nadaje.
 4. Witam po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotno-rodzinnymi powracam do tematu,który jest w archiwum,link: https://astropolis.pl/topic/75635-zamienie-pare-drobiazgów-porządki-swiąteczne/?tab=comments#comment-865844 Będę dodawał opisy poszczególnych rzeczy,zamiana za sprzet audio z lat 80-90-tych,wykrywacz metali.Preferuje kontakt telefoniczny,zainteresowanym wyślę na pw.Niektóre przedmioty są poopisywane białym markerem,nabyłem je od śp.Franka a jak wiadomo on praktycznie wszystko opisywał. 1.Wyciągi GSO-tak jak widać na zdjęciach jeden posiada obciętą tuleje i ma krótszy wysuw,mechanicznie sprawne,według mojej suwmiarki mocowanie 86,4mm 2.Pryzmaty zakupione w celu zrobienia dużej lornety,jedna już zrobiłem i sprzedałem,teraz miałem zamiar zrobić wiekszą,obraz jest odwrócony prawo-lewo,nasadki kątowe lustrzane(nie są w komplecie) są połączone z pryzmatami za pomocą obcietych tuleji.
 5. Witam,zamienie przedmioty które są mi zbyteczne,widoczne na zdjeciach.Nie będę wymieniał co tam jest,jeśli ktoś będzie czymś zainteresowany,proszę o kontakt.Najchętniej chciałbym,żeby wszystko poszło w jedne ręce i z odbiorem osobistym.Mam jeszcze dwa jakieś statywiki drewniane,lunetę własnej produkcji 150/1200 na bazie obiektywu MEADE z mocowaniem ATM na metalowym statywie 1,75" wraz z nasadką bino WO,która to też była przeze mnie modyfikowana,są dwa barlowy 1,6x i 2,0x-obecnie u Andrzeja CH( na zdjęciach widać tylko pudełko,reszta na porzyczkach,zdjęcia dodam jak wróci do mnie).Być może do sprzedania będzie lorneta kątowa 20x88 SEMI APO APOGE.,lornetka Bushnell Legend seria "L" 10x42,luneta Celestron Ultima 100mm kątowa do której mam dwa obiektywy-achromat i drugi wersja ED(oryginał Celestrona).Jak coś jeszcze znajdę bedę dopisywał i dokładał zdjęcia.Przedmiotem zamiany może być sprzęt audio VINTAGE,najlepiej lampowy.Na razie za pojedyncze rzeczy nie będę się zamieniał,poczekam trochę może będzie osoba która będzie zainteresowana większością(pierszeństwo).Zainteresowanym podam numer telefonu.
 6. Przepraszam,zapomniałem interesuje mnie 700zł
 7. Sprzedam lunetę z tematu w stanie dobrym,sa rysy i zadrapania na tubusie,optyka bez rys .Kupiłem dwie takie z zamiarem zrobienia bino z obiektywów,ale pomysł upadł.Brak zatyczki na okular,pokrowiec ma rozdarcie.
 8. to co na zdjęciach plus kolimator laserowy Mark III zamienię na okular UWA 11mm 80*,chętnie również kupię taki okular
 9. Witam czy posiada Pan jeszcze nasadkę 45' WO?

 10. Kupię nasadkkę katową -pryzmat Amiciego taką jak w linku https://deltaoptical.pl/pryzmat-amici-t-2-90?from=listing
 11. Kupię nasadkę kątową Baader Planetarium Pryzmat Amici T-2/90
 12. Okular SkyWatcher UWA 11 mm Kupię okular jak na zdjęciu,nie musi być super stan,potrzebuję do testów.Cena do ustalenia na pw.
 13. Zobacz ogłoszenie Okular SkyWatcher UWA 11 mm Kupię okular jak na zdjęciu,nie musi być super stan,potrzebuję do testów.Cena do ustalenia na pw. Oferent astroamator1 Date 17.04.2018 Cena 1,00 zł Kategoria Okulary i barlowy
 14. Zobacz ogłoszenie Dwie lornetki Sprzedam lornetki widoczne na zdjęciach,nikon 10x50ex,oraz browni 7x35 11stopni.Nikon optycznie bardzo dobry,kolimacja bez zastrzeżeń,stan zewnętrzny widoczny na zdjęciach,brak tylko zatczek na na obiektywy a dokładnie jednego bo zaginął na ostatniej wycieczce.Lornetka browni również technicznie sprawna,kolimacja bez zastrzeżeń,z polem 11 stopni służyła do wstępnego przeglądu nieba,nigdy nie miałem zatyczek na okulary ani na obiektywy,nawet nie wiem czy były na wyposażeniu,stan jak na zdjęciach.Cena nie jest sztywna,wszystko do dogadania,należy doliczyć koszt wysyłki. Oferent astroamator1 Date 11.12.2017 Cena 500,00 zł Kategoria Lornetki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.