Skocz do zawartości

Fotografowanie telefonem w ognisku głównym


MateuszŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Za pewnie taki temat kiedyś powstał, każdy posiadacz teleskopu próbował coś sfotografować czy to telefonem czy kamerą internetową aż po lustrzanki czy aparaty kompaktowe kończąc, fotografowanie telefonem to już minimum gdzie można już coś uchwycić tyle ze jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia ale gdyby tak podejść krokiem lustrzanek..

Do tego celu wykorzystałem stary sprawny telefon Nokia 6500s który posiada aparat 3.2 mpx z AF, Auto Fokus rzecz jasna jest tu zbędny jak i cała mechaniczna optyka aparatu, po rozbebeszeniu zostaje sama matryca z filtrem IR i wygląda to tak:

bj1oovsozhuq_t.jpg

8muxmoplhzje_t.jpg

Następny krok to zamontowanie telefonu w wyciąg 2" do tego celu użyłem dekielka który idealnie pasował po założeniu redukcji na 1.25" wycentrowaniu i przyklejeniu wygląda to tak:

3vx2ihq2phkz_t.jpg

6vfwby5zbxuq_t.jpg

43j4z33ba7d6_t.jpg

Zdjęcia za pomocą synty 8":

post-30599-0-00472600-1471175488_thumb.jpgpost-30599-0-82953800-1471175492_thumb.jpgpost-30599-0-18888300-1471175499_thumb.jpgpost-30599-0-16143800-1471175503_thumb.jpgpost-30599-0-42029400-1471175511_thumb.jpg

Zdjęcia zostały wykonane wczoraj tuż przed zachodem słońca z odległości około 600/800m przy standardowych ustawieniach aparatu z samowyzwalaczem 5s inaczej obraz trzęsie się jak galareta (tablice rejestracyjne zakryłem celowo), szumy straszne jak i sama jakość zdjęć. Wiem ze takie zabawy nie warte zachodu z racji ze aparaty w telefonach jak i oprogramowanie w nich nie nadaje się do takich celów, dziś przy dobrej pogodzie sfotografuję łysego. Krytyka mile widziana :Loveit:

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc pójdzie pierwszy pod ostrzał, Saturn jeśli mi nie ucieknie za horyzont to też wykonam zdjęcie. Jest to prototyp głównym użytym celem ma być samsung I8510 posiada bardziej bogatsze oprogramowanie w tym nagrywanie 120fps i lepszą matrycę, do tego idealnie pasuje w redukcję 1.25".

dv5rbs10kjxn_t.jpg

ra5mpgmoqhva_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia usunąć możesz przechodząc do odcieni szarości, a problemy z ostrością są mniej widoczne gdy zmnieszysz rozdzielczość. Tak to może przykładowo wyglądać dla pierwszego zdjęcia.

ksi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.