Skocz do zawartości

"trafiony" zakup


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w ALLEGRO Prakticę LTL, miała być "sprawna i zadbana".

Zapłaciłem natychmiast pobranie.

Wyposażona była w ... Helios 44 (tak też pisał oferent) ale w wersji.... przedpotopowej z przysłoną preselekcyjną (o tym zapomniał dodać). W nosie go (ten obiektyw) miałem bo mam Pancolara 1.8/50 i jeszcze jednego Heliosa :)

Po pięciokrotnym wyzwoleniu migawki pękła sprężyna wyzwalająca.

Wysłałem e-mail do sprzedawcy, nie zareagował w ogóle.

Dałem sprzedawcy negatywny komentarz objaśniająć że zmylał co do obiektywu i że "zadbany" aparat był maksymalnie zajechany, zaraz się zepsuł.

W odwecie dał mi "neutralny" komentarz o treści: GOŚCIO NIEKONTAKTOWY, APARAT BYŁ SPRAWNY.

 

Oddałem aparat do warsztatu do naprawy i konserwacji.

W środku było:

... rzeczona urwana sprężyna (złamanie zmęczeniowe, lepiej że pękła przy próbach niż na nocnym foceniu!),

... parę deko piachu,

... zdeformowana sprężyna od licznika klatek - widać gościo majsterkował,

... wszystkie uszczelki tylnej ścianki wytarte do cna,

... jeden ze sworzni prowadzących dolną roletkę wymagał wymiany,

... roletki posmarowane olejem chyba .... kujawskim z pierwszego tłoczenia! (czekał na jelenia!) :buahaha:

 

Naprawa i konserwacja tego wszystkiego kosztowała tyle samo, co zapłaciłem w licytacji.

Ale teraz mam co przykręcić do Taira 3A :)

:Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż :roll:  to są czasem skutki zakupu na Allegro i trzeba to ryzyko wkalkulować w koszty, jak to mawiają co tanie to drogie i jak widać sprawdza się bez pudła :roll:  :shock:

Pewnie, pewnie.

Nie mam zwyczaju robić przeglądów czy konserwacji takich zabytków a to mnie zmusiło i bardzo dobrze. Sprzęt na ciemne noce ma działać po omacku i bez pudła! :salu:

Ostatnio na biesiedzie nocnej z okazji zaćmienia Księżyca jeden z EOS-ów przestał synchronizować flesz (zewnętrzny). Widocznie niechcący udało się zrobić upgrade do specjalnej wersji do ASTROFOTOGRAFII, żeby wyeliminować powidok :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość wstawił EOS-a 500 pogryzionego przez psa. Były fotki barzo wyraźne, faktycznie korpus pogryziony, do tego torba foto. Ale mnie zaciekawił obiektyw- był ze STABILIZACJĄ OBRAZU. A co tam, cena stała koło 200 zł, warto wejść w ostatniej chwili (chodziłoby mi o ten obiektyw nie o body :) ).

Ale na wszelki wypadek zadzwoniłem do gościa i pytam czy aparat sprzedaje z obiektywem.

A gość na to "- Zgłupiałeś? Nie piszę że z obiektywem!!!! "

(na WSZYSTKICH zdjęciach był z obiektywem!)

Puściłem mailowe ostrzeżenie do wszystkich uczestników licytacji.

 

Radzę uważać i PYTAĆ przy jakichkolwiek wątpliwościach.

Przy tym jak gość zastrzega że nie odpowiada na zapytania mailowe tylko TELEFONICZNIE to jest to podejrzane, bo w ten sposób pytania i odpowiedzi nie są widoczne dla innych uczestników aukcji! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.