Skocz do zawartości

M42 + Running Man


Piotrek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiła się w Toruniu całkem ładna pogoda. Wiatr okropnie szarpał, więc zdecydowałem się na coś łatwego, nie wymagającego długich ekspozycji. Padło na M42. Ale samo M42 obiektywem 200 mm? Przecież to śmieszne :D No i dołożyłem ngc1977 "Running man". Nie chciała się zmieścić w kadrze, więc zrobiłem mozajkę z dwóch fot.

Parametry:

 

-Vesta SC3

-Revuenon 3.5/200 na 5.6

-Baader LP

-Ekspozycje: M42 - 49x5s. 49x10s. 16x20s. i 7x40s. NGC1977 - 30x35s.

-Obróbka pojedyńczych fot w IRISie

-Mozajka w iMerge (fajny progrmik :) )

-Można jeszcze pociągnąć "na brutala" samo M42 dla większych "ramion", ale traci się środek i zgodność teł dwóch obrazów.

 

:unsure:

m42_ngc1977_mosaic_10012005.jpg

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Można jeszcze pociągnąć "na brutala" samo M42 dla większych "ramion", ale traci się środek i zgodność teł dwóch obrazów.

środek można uchornić, metodą która już była poruszana na tym forum, wystarczy obrobić resztę a środek zosawić w spokoju można tak robić w niektórych programach graficznych :D zdjęcie bardzo ładne tylko kolor!! kolor!!

 

U nas tez zrobiła się całkem ładna pogoda.

"Running man" zmieściw sie w jednym kadrze :)

 

Tair 3-M , Canon20D , 5 kadrow po 30 sek, ISO 1600

bardzo ładne zdjęcie i co najważniejsze z kolorem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środek można uchornić, metodą która już była poruszana na tym forum, wystarczy obrobić resztę a środek zosawić w spokoju można tak robić w niektórych programach graficznych :D

 

Przy pierwszej m42 z ruskiego tele kombinowałem tym sposobem w PS, ale zdaje mi się, że to zbyt duża ingerencja w fotkę... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było, gdybyś focił na ISO 800 - szumy będą o wiele mniejsze.

 

A jeszcze lepiej 400 , ale montarz ( Rosja NPZ) nie pozwalia mi to robic - gora 30 sek bez guidowania ( dlatego ISO musze walic max) , czekam na nowy montaz , niedlugo juz, 1-2 tygodni zostalo mi.

Filmuje w miescie niebo jak mleko , pasowalo-by gdzies wyjechac - len(n z kreske) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów zrobiłem jeszcze zenitarkiem miecz oriona. Nie ma żadnych fajerwerków. Trzeba czekać na nową kamerę. Czasy 100x30s. Montażyk dostał czkawki i pojawił się spory PE uniemożliwiający fotografowanie długimi ogniskowymi. A żebym ja jeszcze wiedział dlaczego... :angry: Ma takie swoje widzimisię. Wkrótce pojedzie do "serwisu" :szczerbaty: Wiem jedynie, że jeden z PE jest na pierwszej ślimacznicy, a drugi na drugiej. Trzenia jest w wyjątkowo dobrym stanie. :banan: Będzie jeszcze podejście do rozety z 200mm o ile motaż pozwoli...

miecz_10012004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.