Skocz do zawartości

BPC26x70


Marcus_II

Rekomendowane odpowiedzi

chłopcy użyli jakiegoś tam szkła low dispersion, ale nie pełne ED. Nie jest to FL. Dlatego też nazwali semi-apo. Fakt jest taki, że aberacja jest znikoma i tylko na bardzo jasnych obiektach. Gwiazdy punktowe jak w apo. Do tego mechanicznie wychuchali ten sprzęt i stawiaja go na wyższej półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i jestem zadowolony, ponieważ to fajny sprzęt wyjazdowy-a tego mi brakowało. Tzn mam (jeszcze) BPC 26x70, ale chciałem coś do power 35-40X, choroba gromad otwartych. Teraz jeszcze okular rzędu 12-14 mm dobrej klasy i DS (w znaczeniu teleskopiku 80mm) jest mój :) Na megrez jest napisane "SD", ale spoko-nie należy utożsamiać tego z super ED (stosowanym w APO Meade i Markusowym TMB).

Mogę potwierdzić jedną z recenzji zagr.: poziom koloru jest zbliżony do refraktora o F/10-czyli jest dobrze. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić w megrezie to nieco "cienkie" warstwy MC. Ale zasięg jest niezły, pole b.duże oraz z uwagi na dobre szkło-uzyskuje się ładną punktowość gwiazd. Sensowny power max ok. 140X, najlepiej użyteczny 40-60 sprzęcik do DS w zasadzie. Jedna ciekawa cecha: łatwe szukanie, teleskop nie odwraca obrazu. Nie jest to efekt (na szczęście) lusterek czy pryzmatów, ale układu samych dwóch soczewek.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.