Skocz do zawartości
  • 0

Aktualizacja EXOS-2 GOTO v2.3 hex - blad ASCOM


uysy13

Pytanie

Wita,

 

jestem swieżym posiadaczem Teleskopu  z zestawem Exos-2 GOTO, jednak nie moge jednak w żaden sposob polaczyc sie z nim z komputerem.

Próbowałem zgodnie z instrukcją Bresser i kablem fabrycznym:

https://www.bresser.de/en/Brand/Bresser/BRESSER-Computer-Cable-for-Remote-Control-of-MCX-Goto-Telescopes-and-EXOS-II-EQ-Goto-Mounts.html

 

Wg danych producenta muszę zrobic update do wersji v2.3 hex jednak bez komunikacji z zestawem nie ruszę.

 

Na etapie zainstalowanych sterownikow RS232-USB, sterowniki ASCOM od producenta oraz platformie Ascom 6.2 - przy wyborze sterownika wyświetla się błąd (próba na Win 7 Home oraz Windows 10 rozne komputery), załączam skan błędu.

 

Testowałem połączenie także DetectPC2SynScanConnection - wyświetla się cały czas failed...

Frame network mam w fukcjach systemu zaznaczone, siedze juz kilka dni i dalej nie moge znalexc przyczyny...

 

Czy pomożecie Panowie i Panie na gwiazdkę? :-)

 

 

ascom error.jpg

error scan.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Instrukcja flashowania kontrolera jest nie do końca przejrzysta. PDF z instrukcją jest tu:

https://www.bresser.de/out/media/76da8edc9fe3236ebe08f8dd78c653b6.pdf

Tak jak ją czytam to istotne są kroki od 6 do 16 żeby nowy firmware wrzucić.

Edytowane przez PiotrStopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Owszem udało się. W moim przypadku ten błąd udało się rozwiązać poprzez zmianę w ustawieniach ,,regionalne  preferencje systemowe,,(Windows 10) zastępując,,kropkę,,na,,przecinek,,  albo odwrotnie niepamietam już ;)

Montaż bresser czy Explore Scientific bo to podobno też ważne? 

co do kabla to chyba nie pomogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

po dugiej przerwie - dzisiaj odpalilem i udalo sie zrobic aktualizacje do 2.3 - mialem wersje 2.2.

Moje dwa poprzednie niepowodzenia chyba lezaly w kablach ktore byly nie oryginalne i nie dawaly w ogole polaczenia- zakupilem kabel oryginalny i w koncu zadzialalo, oczywiscie po drodze byly te same bledy co u Was, ostatecznie blad Boolean znikl po zmianie jezyka na angielski w systemie. :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.