Skocz do zawartości

ZWO Asi 1600 PRO


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam znaną kamerkę ZWO Asi1600 MM-C. To jest wersja mono PRO z wieloma ulepszeniami po pierwszej serii.

To ten model: https://deltaoptical.pl/kamera-asi1600mm-pro

W zestawie wszystko co widoczne na zdjęciu. Oryginalne pudełko, dedykowany case i masa złączek.

Kamera dała mi dużo satysfakcji i wykorzystywałem ją z wieloma APO i obiektywami. Nie filmowałem jeśli ktoś szuka u mnie doświadczenia w tej dziedzinie. W szczególności otwarła mnie na astrofotografię z użyciem filtrów wąskopasmowych. Bardzo dobry rozmiar chipa - nie będzie wymagający dla sporej części dostępnej na rynku optyki a mały pixel daje duże możliwości jeśli są warunki.

Nie działa hub USB tzn od początku nie jest widoczny w windowsie. Po gruntownej rozmowie z serwisem ZWO i różnych próbach które wspólnie podejmowaliśmy zdalnie, chcieli wziąć kamerę na serwis ale się nie zdecydowałem bo wolałem działać i używać prostego zewnętrznego huba usb 3.0 i do niego łączyć wszystkie urządzenia: kamerkę, koło filtrowe, kamerkę guidującą, robo i czasem inne. Taki sposób podpięcia polecam. Nigdy nie zawiódł i  nie byłem ograniczony do 2 gniazd USB.

 

Bardzo fajnie się chłodzi. Niezależnie od pory roku ja działałem akurat na ustalonym -20 ( lato i zima). Delta podawana przez producenta do 45st. Bardzo fajne rozwiązanie zastosowali bo niezależnie od warunków nigdy nie było na niej wilgoci.

Polecam. Bezproblemowa, szybki transfer po usb3, mała, lekka.

 

4500 PLN mogę umówić się na przesyłkę ale odbiór osobisty najlepszy

Chętnych zapraszam na priv i do kontaktu.

 

 

 

asi1600_202103_1.jpg

 

 

asi1600_202103_2.jpg

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka sprawdzi się  z większością optyki dostępnej na rynku. Uniwersalny rozmiar chipa.
Używałem z wieloma APO z reduktorami/flattenerami oraz obiektywami.

Przykładowe prace

 

TS906

B79_PalmTree_2019_2000.jpg

 

Sky90

M22_2019_2500.jpg

 

Canon 200mm

amelican_200mm_SHO_2200.jpg

 

FSQ

vdB158_2018_CD_2200.jpg

 

Cff

fish_heart_tar_hrbg_2500.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MaPa napisał:

Kamerka sprawdzi się  z większością optyki dostępnej na rynku. Uniwersalny rozmiar chipa.
Używałem z wieloma APO z reduktorami/flattenerami oraz obiektywami.

Przykładowe prace

 

TS906

B79_PalmTree_2019_2000.jpg

 

Sky90

M22_2019_2500.jpg

 

Canon 200mm

amelican_200mm_SHO_2200.jpg

 

FSQ

vdB158_2018_CD_2200.jpg

 

Cff

fish_heart_tar_hrbg_2500.jpg

Super fotki, niestety większość o takiej obróbce może tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie to nie kamera przetwarza i publikuje zdjęcia ale to oczywistość, że to astrofotograf obrabia i to odnosi się do absolutnie każdej kamery.

Pokazuję, że kamera nie jest przywiązana do jednego zestawu i konsekwentnie daje bardzo dobry materiał wyjściowy który przekłada się na takie prace.

 

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.